Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia MASTER
Avatar utilizator
vlad
Mesaje: 282
Membru din: 10 Mar 2009, 21:15
Localitate: PeApa
Contact:

Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde vlad » 29 Apr 2013, 11:51

salut

In vederea inchirierii barcilor pentru etapa Cormoran, invitam doritorii sa se inscrie aici dand reply la acest email!

Din ce stim pentru acesta etapa sunt disponibile spre inchiriere 22 barci tip Laguna 480, fara motor electric la pretul de 50 lei /zi
Daca nr doritorilor va fi mai mare decat numarul barcilor disponibile, atucni vom trage la sorti, cu ajutorul random.org, extragere filmata pantru a nu fi probleme


1. Ovidiu Parascanu
2. Claudiu Tofan
3. Adrian Cotovanu
4. Sorin Moldovan
5. Stefanescu Marius
6. Gabi Zamfir
7. Marius Codarcea
8. Andy ARIF
9. Adelin AVRAM
10. Csaba IMREH
11. Ovidiu URSACHI
12. Rares BOERIU
13. Cristian ONOFREI
14. Andrei RIGA
15. Sorin CONDRATOV

----------------- LISTA FINALA -----------------------------
Ultima oară modificat 22 Mai 2013, 15:27 de către vlad, modificat de 13 ori în total.
PeApa.ro - cum de altfel ne place :)

liviu_v
Mesaje: 206
Membru din: 17 Noi 2009, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde liviu_v » 29 Apr 2013, 12:23

Vreau 1 bucata
Liviu Voicu
http://www.wsbteam.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.blogpescuit.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
dumitrescu iancu
Mesaje: 136
Membru din: 26 Apr 2008, 01:21

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde dumitrescu iancu » 29 Apr 2013, 14:11

Vlad, la etapa Open, la cererea Administratiei Cormoran, pentru arbitri au fost retinute "cele mai proaste si grele barci" (am citat din spusele omului de la statia de pompare, care s-a ocupat de distribuire...). Nu suntem pretentiosi, dar barcile grele duc la descarcarea rapida a bateriilor ( cum s-a si intamplat) si la imposibilitatea deplasarii arbitrilor pe sectoarele de concurs. Avem, rugamintea sa discutati acest aspect cu conducerea Complexului. In plus, va rugam sa explicati si sa insistati asupra necesitatii folosirii a cel putin unui motor termic de putere mica ( 6 CP) pentru arbitri, pentru fiecare sector (s-a vazut utilitatea lor la Periprava). In caz de accept, motoarele termice le aducem noi...

Avatar utilizator
Adi C
Mesaje: 19
Membru din: 23 Apr 2008, 12:58
Localitate: iasi

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde Adi C » 29 Apr 2013, 14:15

Ovidiu Parascanu
Claudiu Tofan
Adrian Cotovanu

cristipescar
Mesaje: 205
Membru din: 15 Apr 2009, 21:31

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde cristipescar » 29 Apr 2013, 14:26

2 barci
Sorin Moldovan
Stefanescu Marius
TRANSILVANIA PIKE CLUB
Cristi Dragota - Transilvania Pike club

Avatar utilizator
vlad
Mesaje: 282
Membru din: 10 Mar 2009, 21:15
Localitate: PeApa
Contact:

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde vlad » 29 Apr 2013, 14:42

dumitrescu iancu scrie:Vlad, la etapa Open, la cererea Administratiei Cormoran, pentru arbitri au fost retinute "cele mai proaste si grele barci" (am citat din spusele omului de la statia de pompare, care s-a ocupat de distribuire...). Nu suntem pretentiosi, dar barcile grele duc la descarcarea rapida a bateriilor ( cum s-a si intamplat) si la imposibilitatea deplasarii arbitrilor pe sectoarele de concurs. Avem, rugamintea sa discutati acest aspect cu conducerea Complexului. In plus, va rugam sa explicati si sa insistati asupra necesitatii folosirii a cel putin unui motor termic de putere mica ( 6 CP) pentru arbitri, pentru fiecare sector (s-a vazut utilitatea lor la Periprava). In caz de accept, motoarele termice le aducem noi...


Iancu am retinut o sa vorbesc si cu Sorin sa vedem cum sa impartim
eu astazi am vorbit cu Ioana, si ne-a confirmat ca sutn 22 arci disponibile fara cele 4barci de arbitrii
PeApa.ro - cum de altfel ne place :)

catalin.lungu
Mesaje: 14
Membru din: 09 Feb 2011, 14:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde catalin.lungu » 29 Apr 2013, 15:10

si eu vreau o barca :)
------------------------------
http://www.drill.ro/team

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde twister » 29 Apr 2013, 18:09

Mai incerc si eu odata...
Poate de data asta imi iese... si mie barca...
:)
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde sorin15 » 29 Apr 2013, 22:08

dumitrescu iancu scrie:Vlad, la etapa Open, la cererea Administratiei Cormoran, pentru arbitri au fost retinute "cele mai proaste si grele barci" (am citat din spusele omului de la statia de pompare, care s-a ocupat de distribuire...). Nu suntem pretentiosi, dar barcile grele duc la descarcarea rapida a bateriilor ( cum s-a si intamplat) si la imposibilitatea deplasarii arbitrilor pe sectoarele de concurs. Avem, rugamintea sa discutati acest aspect cu conducerea Complexului. In plus, va rugam sa explicati si sa insistati asupra necesitatii folosirii a cel putin unui motor termic de putere mica ( 6 CP) pentru arbitri, pentru fiecare sector (s-a vazut utilitatea lor la Periprava). In caz de accept, motoarele termice le aducem noi...


Habar nu am avut, Iancu ca barcile au fost mai grele, dar am vazut ca unele din barcile arbitrilor erau diferite.
Discut maine si despre 2 termice, sper sa am un raspuns pozitiv.
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

Avatar utilizator
andrei riga
Mesaje: 75
Membru din: 19 Apr 2011, 12:05

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde andrei riga » 29 Apr 2013, 23:48

sorin15 scrie:
dumitrescu iancu scrie:Vlad, la etapa Open, la cererea Administratiei Cormoran, pentru arbitri au fost retinute "cele mai proaste si grele barci" (am citat din spusele omului de la statia de pompare, care s-a ocupat de distribuire...). Nu suntem pretentiosi, dar barcile grele duc la descarcarea rapida a bateriilor ( cum s-a si intamplat) si la imposibilitatea deplasarii arbitrilor pe sectoarele de concurs. Avem, rugamintea sa discutati acest aspect cu conducerea Complexului. In plus, va rugam sa explicati si sa insistati asupra necesitatii folosirii a cel putin unui motor termic de putere mica ( 6 CP) pentru arbitri, pentru fiecare sector (s-a vazut utilitatea lor la Periprava). In caz de accept, motoarele termice le aducem noi...


Habar nu am avut, Iancu ca barcile au fost mai grele, dar am vazut ca unele din barcile arbitrilor erau diferite.
Discut maine si despre 2 termice, sper sa am un raspuns pozitiv.


Cred ca daca se rezolva cu termicele, ptr binele concurentilor , ar fii indicat ca acele barci grele sa ramana tot la arbitrii. Cu conditia sa se accepte termicele.

Avatar utilizator
vlad
Mesaje: 282
Membru din: 10 Mar 2009, 21:15
Localitate: PeApa
Contact:

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde vlad » 30 Apr 2013, 07:48

Am o observatie si voiam sa o discutam cu totii: si anume faptul ca iarba a crescut la cormoran... si se pare ca pe anumite platforme a scazut apa
Asta putea lua in calcul (din ce am discutat cu unii concurenti) o idee de a tine canalul in sectorul din dreapta canalului pt a mai echilibra...asta s-ar contrazice putin cu termicele.....parerea mea intrucat pe canal se va pescui iar prin japse un termic daor ar strica

asta nu inseamna ca nu trebui sa gasim solutii pentru arbitrii eventual macar inca 2 baterii pt arbitrii care se deplaseaza permanent pe platforme... sau orice alte idei
daca aveti si voi alte infomratiii va rog sa le postati
pe 11 mai voi ajunge acolo impreuna cu Rares si Andrei si putem sa avem mai multe detalii
PeApa.ro - cum de altfel ne place :)

Avatar utilizator
vasilestiopei
Mesaje: 120
Membru din: 11 Feb 2011, 14:31
Localitate: Bistita

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde vasilestiopei » 30 Apr 2013, 10:03

LCP solicita barca pt Marius Codarcea,Pt el plata s-a facut cu ocazia primei etape, din contul clubului (din taxa platita pe numele meu),multumesc
Vasile Stiopei
Lucioperca Club
tel: 0744.699.088

andy
Mesaje: 111
Membru din: 21 Ian 2008, 23:55

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde andy » 01 Mai 2013, 23:49

Ma bag si eu la barca.
Drill-primul club de spinning din Romania

Avatar utilizator
Adelin
Mesaje: 144
Membru din: 17 Apr 2008, 15:57
Localitate: Arad

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde Adelin » 07 Mai 2013, 19:28

Adelin Avram - WSB, as dori si eu sa inchiriez o barca.

ovidiu
Mesaje: 38
Membru din: 20 Ian 2010, 22:01

Re: Lista doritori inchiriat barci - Cormoran Etapa 2-a MASTER

Mesajde ovidiu » 09 Mai 2013, 12:58

si eu doresc barca :D
Ovidiu Ursachi


Înapoi la “DIVIZIA MASTER”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator