Amanare etapa VA

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia MASTER
Avatar utilizator
petre german
Mesaje: 87
Membru din: 14 Ian 2008, 16:35

Re: Amanare etapa VA

Mesajde petre german » 30 Aug 2013, 16:38

c_p-ule, incearca sa-ti aduci aminte ca exact membrii echipei nationale de barca au cerut sa fie pusa etapa asa, tocmai ca sa nu fie nevoiti sa faca doua drumuri arad-bucuresti la interval de o saptamana.

stim cu totii ca e vorba despre un concurs de mal in bulgaria. intamplator unii dintre doritori (echipa nationala de mal) participa si la cns barca.

pana aici totul e ok. numai ca in noua data propusa, niste concurenti (dintre care nu fac parte, dar asta nu inseamna ca mi se pare ok) nu pot participa din diverse alte motive. te intreb si pe tine... cum e moral sa facem? mi se pare ca tipic romaneste e ceea ce faci tu, incercand niste presiuni asupra cns barca in functie de niste presupuse interese ale echipei nationale de mal. daca ar fi fost o data oficiala in calendarul fips, poate as fi inteles aceste presiuni si as fi fost de acord cu modificarea datei, dar pentru un concurs amical mi se pare cam deplasat. si sunt convins ca daca Gyorg face de-o echipa cu care sa meagra in Bulgaria nu are prea mare importanta numele sportivilor. am spus-o si o repet... parerea mea e ca daca un singur om din cei 41 de participanti de la barca nu poate veni in 4-6 octombrie, discutia asta nu mai are nici un sens.

altfel... iti tin pumnii, indiferent de concursul la care alegi sa participi.

PS. apropos, tot un membru al echipei nationale a cerut amanarea etapei de la Cormoran si nimeni nu l-a bagat in seama... oare unii membrii ai echipei nationale sunt mai importanti decat ceilalti? pentru ca iti spun sincer ca pentru foarte multi dintre cei 41, o pescuiala amicala a echipei de mal este cam tot aia cu o intalnire cu colegii de liceu.
Ultima oară modificat 30 Aug 2013, 18:20 de către petre german, modificat 1 dată în total.
DRILL- primul club de spinning din Romania

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: Amanare etapa VA

Mesajde LucianBc » 30 Aug 2013, 17:31

5.8 Organizatorul va anunţa cu cel puţin 30 de zile înainte de data desfăşurării etapei:
- programul detaliat al concursului
- datele de contact ale organizatorului
- directorul de concurs
- cuantumul taxei de inscriere, modalitatile de plata precum si calendarul inscrierilor
- detaliile tehnice de desfăşurare: hartă/ indicatii acces la pista de concurs, hartă pista de
concurs, sectoare, acces pe apa, locul de campare, etc
- specia tinta
- conditiile de antrenament

5.5 Organizatorul are urmatoarele responsabilitati:
a. Redactarea si publicarea anuntului oficial
SANCTIUNE: ÎNCĂLCAREA ACESTUI ARTICOL SE SANCŢIONEAZĂ CU AMENDA DE 100 LEI

Astazi este 30 august! asa ca asta sigur e tipic romaneste sau LeReSeste
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
petre german
Mesaje: 87
Membru din: 14 Ian 2008, 16:35

Re: Amanare etapa VA

Mesajde petre german » 30 Aug 2013, 17:50

Probabil in urma pescuielilor de proba n-au reusit inca sa-si dea seama care e specia tinta. :D :D :D
DRILL- primul club de spinning din Romania

fishi
Mesaje: 277
Membru din: 12 Oct 2009, 20:01

Re: Amanare etapa VA

Mesajde fishi » 30 Aug 2013, 19:04

...au existat la un moment dat niste ,,rumori'' referitoare la relocarea concursului dar...
Adrian Cenusa

Avatar utilizator
Rares
Mesaje: 757
Membru din: 21 Sep 2009, 16:45
Localitate: brasov
Contact:

Re: Amanare etapa VA

Mesajde Rares » 30 Aug 2013, 19:17

concursul se va amana 2 saptamani, nu una.... asa vine toata lumea acasa, se termina si targul sper ca intram si in post sa se termine si nunti, botezuiri, cumetrii sau mai stiu eu ce.
Rares Boeriu - Brasov Spinning Team
http://spinningteambv.wordpress.com

Avatar utilizator
Ilie
Mesaje: 84
Membru din: 17 Feb 2011, 18:06
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Re: Amanare etapa VA

Mesajde Ilie » 30 Aug 2013, 20:11

Rares scrie:concursul se va amana 2 saptamani, nu una.... asa vine toata lumea acasa, se termina si targul sper ca intram si in post sa se termine si nunti, botezuiri, cumetrii sau mai stiu eu ce.


Atunci e campionatul mondial la barca in Irlanda ...

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Amanare etapa VA

Mesajde sorin15 » 30 Aug 2013, 20:44

LucianBc scrie:5.8 Organizatorul va anunţa cu cel puţin 30 de zile înainte de data desfăşurării etapei:
- programul detaliat al concursului
- datele de contact ale organizatorului
- directorul de concurs
- cuantumul taxei de inscriere, modalitatile de plata precum si calendarul inscrierilor
- detaliile tehnice de desfăşurare: hartă/ indicatii acces la pista de concurs, hartă pista de
concurs, sectoare, acces pe apa, locul de campare, etc
- specia tinta
- conditiile de antrenament

5.5 Organizatorul are urmatoarele responsabilitati:
a. Redactarea si publicarea anuntului oficial
SANCTIUNE: ÎNCĂLCAREA ACESTUI ARTICOL SE SANCŢIONEAZĂ CU AMENDA DE 100 LEI

Astazi este 30 august! asa ca asta sigur e tipic romaneste sau LeReSeste


Lucian tata,

ziua de 30 nu s-a incheiat. Numaram zilele din calendar???
Dar oricum, putem plati si amenda de 100 lei, ca sa pastram trendul binevoitor.

Se poate propune pt urmatoarea AG modificarea articolului 5.8 in cu cel putin 30 zile, la ora 08.00 pt ca pe viitor sa nu mai fie LeReSeste.
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

Avatar utilizator
gabi udila
Mesaje: 819
Membru din: 14 Ian 2008, 22:29
Localitate: craiova
Contact:

Re: Amanare etapa VA

Mesajde gabi udila » 31 Aug 2013, 03:08

Tipic romaneste inseamna de fapt sa te asezi la o masa intinsa si sa le tragi de urechi pe gazde ca sarea nu e iodata.
Sau sa le dai rusinica (ca vorba aia, iti da dreptul statutul de membru fondator al unui anume club).
As da ani din viata sa-i vad pe acesti "epigoni" cum ar reactiona in cazul unor "Sarulesti 2007", "Uzlina2008", "Belis 2010" sau "Sarulesti 2010" .

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: Amanare etapa VA

Mesajde LucianBc » 31 Aug 2013, 12:06

sorin15 scrie:
Se poate propune pt urmatoarea AG modificarea articolului 5.8 in cu cel putin 30 zile, la ora 08.00 pt ca pe viitor sa nu mai fie LeReSeste.


Sorin, pt urmatoarea AG ar trebui propuneri mai construstive care privesc campionatul ,fata de ora 8, daca vrei iti insir si eu cateva, cu toate ca stiu ca nu le ia nimeni in calcul pentru ca sunt pioner in lrs. Dar totusi le spun :

-schimbarea vicepresedintelui pentru absenteism total. S-o fi molipsit de la primarul ala de prin zona Ardealului care nu a trecut deloc pe la primarie de la alegeri
-predarea organizarii concursurilor catre cluburi
-analizarea oportunitatii unirii celor doua divizii si marirea numarului de etape
-axarea concursurilor pe speciile punctabile in CM si renuntarea la celelalte care se fac de dragul de a se face
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Amanare etapa VA

Mesajde StefanDinu » 01 Sep 2013, 07:23

LucianBc scrie:-axarea concursurilor pe speciile punctabile in CM si renuntarea la celelalte care se fac de dragul de a se face

In Irlanda sti cumva care va fi specia tinta pe care se vor axa concurentii? Pentru ca daca ma uit in reglament puncteaza toti rapitorii. Dar la anul care va fi specia?
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: Amanare etapa VA

Mesajde LucianBc » 02 Sep 2013, 10:23

Dinu, daca tot esti pe dat replici vezi ca mai ai trei solicitari. Da-le si la alea replici.
La aia cu vicele chiar sunt curios ce o sa spui. :?:
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Amanare etapa VA

Mesajde StefanDinu » 02 Sep 2013, 10:33

nu-i treaba mea. eu ma ocup de CNS de pe Mal si de Cupa Ligii (barca & mal).
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: Amanare etapa VA

Mesajde LucianBc » 02 Sep 2013, 10:37

Ok! La anu sper sa vin si eu la mal. Dar te-am rugat ceva pe facebook
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
c_p
Mesaje: 138
Membru din: 14 Oct 2009, 20:35

Re: Amanare etapa VA

Mesajde c_p » 02 Sep 2013, 13:45

@p-g-ule
Daca in loturile actuale existau si niste dri(b)llisti tot asa hotarati erati? Eu cred ca nu.
De aici si varianta <<tipic romaneste>> pe care am enuntat-o si care se refera la interesul de grup si nu la cel de loturi <<nationale>>; oricum ai demonstrat-o prin postarea ta.

@p-g & altii
Acum comentariile sunt de prisos, oricum anuntul concursului a fost introdus foarte, foarte repede. Asta, mai ales, ca existau doua solicitari de amanare, venite de la ambele loturi.

cezar
Mesaje: 56
Membru din: 01 Mai 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: Amanare etapa VA

Mesajde cezar » 02 Sep 2013, 19:20

Rares scrie:concursul se va amana 2 saptamani, nu una.... asa vine toata lumea acasa, se termina si targul sper ca intram si in post sa se termine si nunti, botezuiri, cumetrii sau mai stiu eu ce.


La rugămintea colegului Iancu Dumitrescu, preşedintele Clubului Arbitrilor din cadrul APC 21 (care, din motive tehnice, nu poate intra pe forum), trebuie să vă informez că amanarea de 2 săptămani ne pune în imposibilitatea trimiterii unei brigăzi de arbitri.
Vă reamintim că pe 12-13.10.2013 este programat concursul Total Spinning Snagov-ed.a III-a.

Cezar Chioibaşu
Preşedinte APC 21
Cine are urechi de auzit, sa auda !


Înapoi la “DIVIZIA MASTER”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori