Cupa Ligii 2014

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia MASTER
mr.zander
Mesaje: 90
Membru din: 22 Mar 2011, 20:10

Cupa Ligii 2014

Mesajde mr.zander » 10 Apr 2014, 14:18

Am sunat persoana de contact pentru cupa ligii, am fost foarte surprins sa aud ca pe o raza de 50Km de la pista de concurs nu exista nici o facilitate de cazare! Nu inteleg cum ati ales aceasta pista pentru cupa ligii? Nu ati luat in calcul ca sunt persoane care din motive mai mult sau mai putin obiective nu pot sta la cort? Nu mai punem la socoteala faptul ca in acea perioada a anului este foarte posibil ca vremea sa fie instabila si sa ploua. Nu imi face placere sa critic LRS sau deciziile care se iau dar cred ca trebuie sa priviti lucrurile mai in ansamblu cand luati anumite decizii, facilitand participarea concurentilor prin oferirea unui minim de confort. Pescuitul de competitie nu trebuie sa fie neparat un chin si trebuie vazut si din perspectiva omenilor care doresc sa se relaxeze si sa evadeze din stresul cotidian... Ma repet si sustin ca nu vom reprezenta o forta pana cand nu vom sti sa atragem cat mai multi participanti care cotizand vor ajuta la crearea unui buget din care sa ne permitem sa platim un staff competent si interesat de promovarea si dezvoltarea fenomenului. Aceasta nu este o critica la adresa actualei conduceri LRS pentru ca acesti oameni fac munca patriotica si nu pot sa am pretentia ca cineva sa puna pe primul loc administrarea LRS in detrimentul familiilor, afacerilor sau locului de munca in conditiile in care nu exista o remuneratie corespunzatoare. Din pacate sau din fericire, acestea sunt vremurile in care traim si partea financiara este un factor determinant in reusita oricarei activitati.
Alex Dima

Avatar utilizator
raduv
Mesaje: 413
Membru din: 17 Ian 2008, 15:44
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde raduv » 10 Apr 2014, 14:36

poate ca sti,la sarulesti nu a fost niciodata cu cazare,iar camere nu am gasit decit la belciugatele ,asta nu inseamna ca e bine,dar nici ca este un obstacol...

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde nucus » 11 Apr 2014, 08:32

Vorba rabinului : amindoi aveti dreptate :D .
Daca acum ninge ,sper ca va fi vreme buna in 3-4 mai ! Si mai ales vor fi capturi ...

Avatar utilizator
andrei riga
Mesaje: 75
Membru din: 19 Apr 2011, 12:05

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde andrei riga » 11 Apr 2014, 13:23

Eu mi-am rezervat o camera aici. Daca mai este cineva amator si se ocupa toata pensiunea (3 camere) de catre un singur grup, se mai face un discount de 20 % .

http://pensiuneastefanel.ro/

fishi
Mesaje: 277
Membru din: 12 Oct 2009, 20:01

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde fishi » 22 Apr 2014, 14:10

@Dima
Din pacate sau din fericire, acestea sunt vremurile in care traim si partea financiara este un factor determinant in reusita oricarei activitati.

I hope so...not!


PS.Toata lumea vrea ieftin......ei ieftin si cu X3-ul curat nu se poate!
Adrian Cenusa

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde LucianBc » 23 Apr 2014, 12:54

Daca se doreste un concurs frumos cu conditii cat de cat normale va propun relocarea la solesti vaslui unde ai peste salau si biban punctabil , conditii de acces si cazare lacul fiind la 15 minute de Vaslui . Asigura paza barci, conditii de campare , gratar, etc...nu trebuie sa treci prin apa ca sa ajungi la cort ca la Posta elan.
La Solesti salau f mult si bibani trecuti toti de 500 gr

Cu cateva zile in urma NEA NUCU a fost la solesti si a facut un test.

Eu doar am propus si nu insist.

Daca se doresc amanunte va stau la dispozitie
Never give up !
Lucian Dabija

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde nucus » 24 Apr 2014, 08:02

Cele afirmate de Lucian sunt adevarate ! Solestiul este la nici 20 km de Vaslui si salau este mult ! Sunt trei structuri clare : doua drumuri si zona digului ,insumate fiind vorba de sute de metri ! Patronii sunt dispusi sa organizam un concurs pe aceasta locatie .
Sustin propunerea lui Lucian !

mr.zander
Mesaje: 90
Membru din: 22 Mar 2011, 20:10

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde mr.zander » 26 Apr 2014, 12:03

@Cenusa
N-am inteles nimic din mesajul tau si se pare ca nici tu din al meu... nu-i nimic, mai ai timp... oricum deja vad ca a fost relocat concursul dupa "reusita" de la antrenament.
Iar vis-a-vis de "PS-ul" tau, detectez un soi de rautate gratuita, canalizeaza-ti energia in alte directii pe viitor.
Alex Dima

fishi
Mesaje: 277
Membru din: 12 Oct 2009, 20:01

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde fishi » 28 Apr 2014, 16:13

@dima
Nu te-am prea vazut pe la nici un concurs in ultima vreme...La toate gasesti cate un motiv.Hai la Cupa Ligii,e relocata.Singura mea rugaminte la tine e sa respecti distanta dintre concurenti.Ultima data cand te-am vazut pe apa(foarte demult) nu prea tineai cont de asta...

PS.Am acelasi mesaj pt tine,ai timp sa intelegi ......esti mai tanar decat mine.
PS2.Nu am nevoie sa-mi dai tu directii unde sa-mi canalizez energia,nu esti in masura.

Sa auzim de bine!
Adrian Cenusa

mr.zander
Mesaje: 90
Membru din: 22 Mar 2011, 20:10

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde mr.zander » 29 Apr 2014, 12:32

:)))) trebuia chemat arbitrul daca se incalca regulamentul! Si da, din pacate nu am mai fost de mult la un concurs... nunta, copil, botez, casa noua... cheltuieli mari si foarte putin timp la dispozitie... algomertie mare Mon Cher! Multumesc de invitatie o sa incerc sa ajung dar dupa ce am incercat sa planific iesirea pentru cupa ligii si mi-am dat seama ca imi murdaresc X5-ul (nu X3-ul) :) am optat pentru un alt concurs "Egreta Spring" la Cormoran, nu-mi permit mai mult de o iesire pe luna asa ca... "see you next time"! Si nu mai fi suparacios si morocanos... am fost mereu mai mult decat respectuos cu tine! Fir intins.
Alex Dima

fishi
Mesaje: 277
Membru din: 12 Oct 2009, 20:01

Re: Cupa Ligii 2014

Mesajde fishi » 30 Apr 2014, 09:24

ok,multumesc!
Poate ne vedem anul asta .
Adrian Cenusa


Înapoi la “DIVIZIA MASTER”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator