Etapa I - Cormoran

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
Laurentiu Andronic
Mesaje: 690
Membru din: 13 Aug 2008, 11:02
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde Laurentiu Andronic » 13 Mar 2013, 10:40

Adica esti obligat sa te cazezi la Cormoran , alti bani alta distractie ...

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde sorin15 » 13 Mar 2013, 10:43

Laurentiu Andronic scrie:Adica esti obligat sa te cazezi la Cormoran , alti bani alta distractie ...


Nu esti obligat sa te cazezi la Cormoran,
exista si alte posibilitati de cazare, doar ca apare problema transferului pe incinte.
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

Avatar utilizator
locco
Mesaje: 49
Membru din: 24 Iul 2008, 13:59
Localitate: Cluj-napoca
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde locco » 13 Mar 2013, 12:36

E o porcarie sa nu se poata campa in cort, oare de ce eliminati orice posibilitate de a reduce costurile unei participari? E penibil ceea ce faceti! E asa scumpa iarba acolo, de nu se poate sa te asezi pe ea? Doar arbitrii pot sta la cort. Si ei sunt singurii care fac bani din aceasta deplasare. Va rog revizuiti aceasta "regula", altfel suntem cativa din Ardeal care nu vom permite sa ne obligati sa platim cazare, si probabil mai sunt in tara concurenti care doresc sa campeze pentru a salva costuri. Vreti performanta sau profit?!
Ovidiu Bradatan
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul

Avatar utilizator
dumitrescu iancu
Mesaje: 136
Membru din: 26 Apr 2008, 01:21

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde dumitrescu iancu » 13 Mar 2013, 16:12

locco scrie:E o porcarie sa nu se poata campa in cort, oare de ce eliminati orice posibilitate de a reduce costurile unei participari? E penibil ceea ce faceti! E asa scumpa iarba acolo, de nu se poate sa te asezi pe ea? Doar arbitrii pot sta la cort. Si ei sunt singurii care fac bani din aceasta deplasare. Va rog revizuiti aceasta "regula", altfel suntem cativa din Ardeal care nu vom permite sa ne obligati sa platim cazare, si probabil mai sunt in tara concurenti care doresc sa campeze pentru a salva costuri. Vreti performanta sau profit?!
Ovidiu Bradatan

Ovidiu, ne-am cam saturat de replici de genul asta, si, ca sa nu mai fim invidiati ca `facem bani` din aceste deplasari, te anunt ca suntem dispusi sa renuntam la ele. Deocamdata nu s-a semnat nici un contract privind arbitrajul in sezonul 2013, asa incat puteti sa gasiti alte solutii. Concursuri frumoase va dorim!

Avatar utilizator
DanV
Mesaje: 1292
Membru din: 21 Mai 2008, 10:23
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde DanV » 13 Mar 2013, 16:40

N-are nimeni nimic cu arbitrii....e f bine ce fac si pt asta se doreste continuitate. Ceea ce reclama Ovidiu este ceva legat de pb organizatorice ce privesc concurentii.

Avatar utilizator
g30rg3
Mesaje: 7
Membru din: 13 Mar 2013, 12:45
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde g30rg3 » 13 Mar 2013, 17:04

Din pacate la Cormoranu mai sunt locuri de cazare disponible doar la hotel incepand cu 100 de lei pe noapte in sus :( .
Eu personal nu sunt dispus sa mai dau si acesti bani si daca nu se va revizui problema privind camparea ma voi retrage.
Toate cele bune!
George Mititelu

Avatar utilizator
locco
Mesaje: 49
Membru din: 24 Iul 2008, 13:59
Localitate: Cluj-napoca
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde locco » 13 Mar 2013, 23:03

Draga domnule Iancu, imi pare rau ca v-am activat atat de negativ. Eu discutia o am cu cei de la LRS pentru a-i convinge sa rezolve si camparea. Parerea mea e ca arbitrii ar trebui sa castige bani sin treaba asta, sper sa o si faca, dar e doar problema dumnealor. In nici un caz problema mea.
Am vorbit pe privat cu multi altii, cam 10 concurenti stiu eu care nu vor veni sa arunce cu bani de hoteluri. Pescuitul e aventura, e natura, nu e cost si confort. Oare cand vom intelege ca pescarii trebuie atrasi in competitie, nu alungati de reguli stupide si comisionate... In sfarsit, asteptam un raspuns sa stim daca ne inscriem sau nu. Multumesc. Ovidiu
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul

Avatar utilizator
S.G. DRILL
Mesaje: 42
Membru din: 08 Mar 2013, 21:13

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde S.G. DRILL » 13 Mar 2013, 23:20

Sunt tare curios sa vad lista actualizata a celor inscrisi la open-cormoran
Stan Georgica

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde sorin15 » 13 Mar 2013, 23:22

Ovidiu,

telefonul meu il gasesti in anuntul concursului.

Multumesc
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

Avatar utilizator
S.G. DRILL
Mesaje: 42
Membru din: 08 Mar 2013, 21:13

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde S.G. DRILL » 13 Mar 2013, 23:43

Din cate vad eu , este un mare haos anul acesta in LRS
Divizia master , din 46 s-au retras 25 ( mai mult de jumate ) si nu s-au hotarat toti !!!
Divizia open , initial camparea era inclusa in cei 450 lei , dupa care abracadabra esti "obligat" sa campezi in hotelul jupanului
Presedintele LRS chiar nu are nici o putere de decizie sau un cuvant de spus ?
Stan Georgica

Avatar utilizator
razvan h
Mesaje: 30
Membru din: 03 Noi 2011, 10:45
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde razvan h » 13 Mar 2013, 23:55

din pacate aceasi Marie cu alta palarie

Avatar utilizator
locco
Mesaje: 49
Membru din: 24 Iul 2008, 13:59
Localitate: Cluj-napoca
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde locco » 14 Mar 2013, 10:39

Am vorbit aseara cu domnul presedinte Buculei, mi-a promis astazi un raspuns si m-a asigurat de dorinta lui de a se putea campa, raspunsul depinde doar de proprietarii ormoran si de puterea de convingere a ligii. Asteptam
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde sorin15 » 14 Mar 2013, 18:21

In urma discutiilor cu reprezentantii Cormoran am obtinut astazi o noua oferta pentru cazare/campare pe durata concursului:

Buna ziua,

In urma discutiilor cu potentialii participanti la concursul de spinning am modificat tarifele de cazare pe Hotel :

Camera dbl, mic dejun inclus = 160 Ron ( 80 Ron/pers, mic dejun inclus).Va rugam sa modificati tarifele pe site.

Ref campare in incinta. Se poate face campare in zona Statiei 7.

Tarife : 50 Ron/zi, cortul de 2 pers

70 Ron/zi, cort mai mare de 2 pers.

In zona exista acces la toaleta si posibilitatea de a se aproviziona cu apa.
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde sorin15 » 14 Mar 2013, 18:31

Pentru cei care doresc barci de la Cormoran, pretul este de 50 lei/zi.
Numarul barcilor fiind limitat, criteriul de acordare a barcii este ordinea achitarii taxei de concurs.

Multumesc
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

Avatar utilizator
g30rg3
Mesaje: 7
Membru din: 13 Mar 2013, 12:45
Contact:

Re: Etapa I - Cormoran

Mesajde g30rg3 » 14 Mar 2013, 22:47

sorin15 scrie:In urma discutiilor cu reprezentantii Cormoran am obtinut astazi o noua oferta pentru cazare/campare pe durata concursului:

Buna ziua,

In urma discutiilor cu potentialii participanti la concursul de spinning am modificat tarifele de cazare pe Hotel :

Camera dbl, mic dejun inclus = 160 Ron ( 80 Ron/pers, mic dejun inclus).Va rugam sa modificati tarifele pe site.

Ref campare in incinta. Se poate face campare in zona Statiei 7.

Tarife : 50 Ron/zi, cortul de 2 pers

70 Ron/zi, cort mai mare de 2 pers.

In zona exista acces la toaleta si posibilitatea de a se aproviziona cu apa.


Imi cer scuze dar asta e o bataie de joc, in cazul asta imi scot barca la apa pe Dunare si dorm in ea dar 50 ron pe zi ca sa imi pun o patura pe peluza lui Gaina clar nu dau


Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori