CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 24 Feb 2014, 09:47

Lucian , la mijlocul lunii septembrie se poate sta la cort fara probleme ! Rogojestiul are o traditie ! Si noi nu dam bir cu fugitii cind e vorba de organizat un concurs! Nu produce false probleme si animozitati ! Pai nu e de risul curcilor ca TPC sa organizeze 3 concursuri in Moldova ??? cind in Iasi sunt doua cluburi puternice !!! In rest , daca e vorba de conditiile de cazare , Berestiul e net superior Rogojestiului . Despre pescuit si pesti nu stiu ce sa spun . Totusi daca Beresti-ul e asa de bun , tu de ce ai mers la Tungujei de mai multe ori ???
Reclama facut de administratorul baltii e apa de ploaie ! Am mai auzit povestea asta !

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 24 Feb 2014, 09:55

Andrei , e foarte clar ca Tungujei a fost ales la CL pentru a fi testat ! Dupa ce stiam ce dupa ce s-a spus aici , nu cred ca e cazul sa se faca un concurs pe aceasta balta ... decit doar daca vrem sa-l concuram pe popete care face concursurile de pe mal pe mal :D .

sorin
Mesaje: 1041
Membru din: 15 Ian 2008, 18:08
Localitate: bucuresti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde sorin » 24 Feb 2014, 10:56

oby 1 scrie:nu mi se pare cusher sa votez ceva si sa il pun pe altul sa faca, iar eu cum nu am timp sa fac ma multumesc sa particip sau nu


Stima....

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde oby 1 » 24 Feb 2014, 12:04

eu am o alta intrebare: in eventualitatea ca tungujeiu nu confirma la cupa ligii, si prohibitia se incheie sambata 31 mai, facem etapa pe beresti cu doar o zi de antrenament?

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde LucianBc » 24 Feb 2014, 12:53

Eu vin cu urmatoarea idee. Toti concurentii de prin moldova stiu ca Solestiul este peste Tungujei ca si potential piscicol respectiv salau si biban. Solestiul are acces auto. Tungujeiul daca te prinde ploaia acolo iesi numai cu tractorul. In aprilie daca sunt doritori va invit fara costuri sa testam Solestiul. Daca nu confirma ramane Tungujeiul ptr Cupa Ligii.
Ce ziceti?
Never give up !
Lucian Dabija

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde oby 1 » 24 Feb 2014, 14:39

pe solesti toata toamna sau prin doar o mana de bibani, dupa ce sa deeschis oficial, si sa recoltat tot oficial
la timpul trecut solestiul era peste multe balti nu numai peste tungujei, acum sigur nu

Avatar utilizator
raduv
Mesaje: 413
Membru din: 17 Ian 2008, 15:44
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde raduv » 24 Feb 2014, 15:49

sa clarificam putin treaba,pentru cupa ligii era nevoie de o locatie privata la salau,sarulestiul nu se putea valea argovei la fel gostilele nu, deci trebuia ceva si nu pe apa publica ca este prohibitie,mai mult trebue si sa se ocupe cineva ,daca proprietarii noii locatii vor si popula cu soli pt cupa si se vor implica si pe viitor va cereti cu totii scuze?
pentru prima etapa e varianta beresti,daca nu iese bine cl,dar acolo e problema mare cu plasele,ce ziceti la viteza maxima sa dati peste o plasa ,asa pt ca dimineata este ceata sau doar pt ca nu se vede,este un risc de baita?proprietarul de la tungujei va inchide lacul pt alti pescari si nici nu vor fi plase ,in rest doamne ajuta,iar remarca lui nucus este chiar asa cum a spus-o.

stefanescueduard
Mesaje: 87
Membru din: 12 Oct 2012, 18:14

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde stefanescueduard » 24 Feb 2014, 17:24

cu aproximatie cam cit o sa coste o etapa?

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 24 Feb 2014, 17:38

raduv,tu ai fost pe aceasta enigmatica tunguska ??? Daca nu e peste(biban,salau) hai sa schimbam locatia ! Incercam Beresti-ul la CL . N-am intels ce ai vrut sa spui prin faptul ca proprietarii noii locatii vor popula cu soli .Probabil cu salai . Dar cam ce cantitate ar trebui pentru populare ? Probabil tone sau vagoane de peste!

Avatar utilizator
raduv
Mesaje: 413
Membru din: 17 Ian 2008, 15:44
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde raduv » 24 Feb 2014, 19:28

oricare concurs organizat de cluburi nu poate costa mai mult de 300lei,aici intrind tot,nu am fost pe locatie si desigur ca daca ne sicanam nu e ceva constructiv,intradevar esti perspicace soli in traducere e salai,nu pot aprecia cite tone ar trebui ca sa prinda oricine,stiu doar ca si in alte locatii chiar renumite au fost gherle(pescari care nu au prins nimic),important este ca omul e deschis si vrea sa iasa bine.

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 24 Feb 2014, 20:48

Radule, nici pe departe nu e in intentia mea sa te sicanez ! Ba din contra! Jos palaria pentru disponibilitatea de a organiza 3 concursuri in Moldova! Felicitari! Las sicanele pentru alta data :D .

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 24 Feb 2014, 20:52

Tunguska e o balta frumoasa si promitatoare ! Fara pesti care ne intereseaza pe noi.

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde twister » 24 Feb 2014, 22:24

andrei riga scrie:Lucian,
Pentru prima etapa, toti ne-am dorit o alternativa cu salau la Jalea Argovei, mai ales dupa ce Laurentiu ne-a comunicat a cam ramas "ca-n tren" discutia cu patronul baltii iar la Gostilele nu prea s-a inghesuit lumea sa organizeze.


Andrei, aici te rog sa imi dai voie sa te contrazic.
Noi, cei de la Paco Spinning Team, inca de anul trecut am vrut sa organizam un concurs pe Gostilele in afara etapelor LRS, insa calendarul competitional a fost atat de incarcat incat nu s-a mai putut. La vremea respectiva pusesem mana de la mana si incropisem cu de toate cele: se vorbise de principiu cu Radu, gasisem sponsorizare, aranjasem si cu d'ale gurii + cafeaua de dimineata... etc
Dupa cat de bie merge salaul pe Gostilele in ultima perioada, chiar e mare pacat ca nu se tine etapa de campionat si aici. Pacat ca la sedinta LRS nu s-a luat serios in discutie ca si pista de concurs pentru 2014, GOSTILELE. AGA a votat altceva... "piste noi", "virgine" ! Atat de virgine incat si colegii din partea locului au ramas surprinsi...
Chiar si in aceste conditii PST doreste sa organizeze o competitie (de ce nu chiar prima etapa din CNS barca), sub titulatura " GOSTILELE RELOADED".
Cred ca ar fi o varianta mult mai buna chiar si pentru CUPA LIGII, unde sa puncteze toate speciile de rapitori. Caci Slava Domnului, are balta peste !!! Si asta o stiu deja multi dintre voi !

Ce spuneti despre propunerea asta, stimati colegi de arme ? Va surade? Daca da, atunci sunteti invitati sa ne confirmati interesul vostru pentru " GOSTILELE RELOADED" ... si poate ca in ceasul al doispe-lea se mai poate indrepta ceva !
Daca suntem in majoriate de acord cu asta, poate se va reusi chiar relocarea primei etape LRS din 2014, sau macar CUPA LIGII!

Haideti sa nu lasam sa moara acest FENOMEN, si sa aratam tuturor ca "SPINNINGUL MERGE MAI DEPARTE" si de data asta!

Fire intinse, dragilor !
Ultima oară modificat 24 Feb 2014, 22:36 de către twister, modificat de 2 ori în total.
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !

Avatar utilizator
cristi.albu
Site Admin
Mesaje: 1510
Membru din: 14 Ian 2008, 13:50
Localitate: LRS
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde cristi.albu » 24 Feb 2014, 22:32

twister scrie:
andrei riga scrie:" GOSTILELE RELOADED"

Gabriel, sa nu fie Reloaded ala din 2011, in care 42 din cei 46 de concurenti au prins maxim 3 pesti si in care 16 pescari nu au vazut coada de peste in 14 ore de concurs

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde twister » 24 Feb 2014, 22:50

cristi.albu scrie:
twister scrie:
andrei riga scrie:" GOSTILELE RELOADED"

Gabriel, sa nu fie Reloaded ala din 2011, in care 42 din cei 46 de concurenti au prins maxim 3 pesti si in care 16 pescari nu au vazut coada de peste in 14 ore de concurs


Fara suparare, Cristi...
Cred ca nu ai mai pescuit de mult pe Gostilele, si din cauza asta iti pui astfel de intrebari...
Daca ai face o plimbare acolo, acum (ca tot s-a dus gheata), SIGURANTA ca nu ai mai avea nici o retinere.

Deci... Gostilele sa fie pentru toti pasionatii de spinning !!!
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !


Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori