CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
Avatar utilizator
cristi.albu
Site Admin
Mesaje: 1510
Membru din: 14 Ian 2008, 13:50
Localitate: LRS
Contact:

CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde cristi.albu » 22 Feb 2014, 23:20

Astazi s-a stabilit calendarul CN ALRS pentru anul 2014 - http://www.lrs.ro/calendar_competitional.php?Anul=2014
Sunt foarte multe noutati cu privire la desfasurarea acestuia, insa nu am sa le punctez aici, urmand sa apara un rezumat al AG LRS zilele acestea.
Deocamdata se pot vedea care sunt datele de desfasurare, locatiile si organizatorii concursurilor.

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde oby 1 » 22 Feb 2014, 23:57

care va fi limita la salau pe tungujei?

Avatar utilizator
andrei riga
Mesaje: 75
Membru din: 19 Apr 2011, 12:05

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde andrei riga » 23 Feb 2014, 08:41

40cm

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde oby 1 » 23 Feb 2014, 11:15

la cupa ligii a ramas la fel ca macar un membru al echipei sa fie sportiv al unui club lrs?

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 23 Feb 2014, 12:12

Oby,tu ce spui de tungujei ??? De doi ani n-am mai fost pe acolo ! Pentru mine e o surpriza neplacuta ! Eu nu cred ca in doi ani balta aia s-a populat suficient pentru un concurs resit !!

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde oby 1 » 23 Feb 2014, 12:39

nici eu nu am fost tot din 2011
dar toamna am mai ciugulit

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde LucianBc » 23 Feb 2014, 13:30

Va spun eu ce e cu Tungujeiul. Balta are structuri dar nu are peste. Eu am fost acolo in ultimi 3 ani, inclusiv in toamna trecuta de 2 ori. Repet nu este peste pentru competitie.Cine va puncta va puncta din noroc.Va prinde cel care va alege locul unde sunt putinii pesti.
Sa vii cu o balta fara peste , netestata de nimeni e o mare prostie.Solestiul sau Berestiul bat la cur Tungujeiul.
Rogojestiul vis a vis de Biban nu se compara cu Berestiul unde in schimb ai toate conditiile de cazare acces la apa si peste foarte mult din specia Biban.
ATI FACUT UN CALENDAR DE GURA LUMII. SA FIE CA RESTUL NU MAI CONTEAZA.
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde LucianBc » 23 Feb 2014, 13:34

Toti iesenii pot sa confirme cat biban au prins pe beresti. Deci gasesti biban pe toate structurile. De ce ati ales Rogojestiul? Duci concurentii din toata tara acolo unde se pune harta in cui?
Cu ce e mai bun Rogojestiu ? Poate pentru ca e cea mai indepartata locatie din Romania. Si cand o spun nu ma gandesc la mine ca pt mine e f rezonabil, ci ma gandesc la cei din arad,cluj...etc
Ultima oară modificat 23 Feb 2014, 13:42 de către LucianBc, modificat 1 dată în total.
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
c_p
Mesaje: 138
Membru din: 14 Oct 2009, 20:35

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde c_p » 23 Feb 2014, 13:40

Oby si Lucian, sa inteleg ca la anul veniti la sedinta?

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde LucianBc » 23 Feb 2014, 13:53

daca vrei sa fiu ironic pot fi...
Ce sedinta e asta ca in timpul ei sa te apuci sa dai teleloane sa ceri relatii despre locatii? Nu trebuiau stranse date inainte de sedinta. Iar la sedinta sa vii si sa spui ca Gigel si cu Costel zic ca pe balta x merge la memeaca de exemplu. Asa e normal sa pregatesti o sedinta si nu in timpul ei te apuci sa ceri relatii prin tel.
Eu atrag atentia asupra faptului ca va fi bataie de joc fata de cei care participa la Tungujei. Si de 2 ori ca sunt doua concursuri. Nu ajunge muiala o data ci trebuie repetata.
Si ca sa intelegeti eu am parintii la tara cum se spune la aprox 12 Km de Tibanesti (lacul Tungujei)

Faceti cum vreti si cum credeti de cuviinta dar nu va bateti joc de concurenti.
Never give up !
Lucian Dabija

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde oby 1 » 23 Feb 2014, 14:11

c_p scrie:Oby si Lucian, sa inteleg ca la anul veniti la sedinta?

nu cristi, nu vin
nu mi se pare cusher sa votez ceva si sa il pun pe altul sa faca, iar eu cum nu am timp sa fac ma multumesc sa particip sau nu
anu asta particip
ps. nici nu vreau sa stiu ce discutii ieseau cu 4 concursuri in moldova daca participa east si wizard la vot
asa nu pot decat sa va urez GHINI AT VINIT LA MOLDOVA

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde LucianBc » 23 Feb 2014, 19:56

Cel care a propus aceasta pista in speta de fata d-ul Radu Vlasiu ar fi trebuit sa vina cu argumentele care l-au determinat sa propuna aceasta pista!!!!! Faptul ca a fost o singura data pe aceasta pista nu inseamna ca e testata pista. S-au poate ce zice el e sfant si nu trebuie comentat. Am prins si eu o data 7 salai la Tungujei peste 40 cm dar asta nu ma indeamna sa trimit o tara intreaga pe aceasta pista stiind ca de cele mai multe ori mi-am lut-o. In 2012 am fost de la clubul meu chiar in perioada aprilie-mai vreo patru-cinci barci.Cat peste s-a prins in 8-10 oameni? Fix 3 salai.
Cum sa faci Cupa Ligii pe o balta unde ai 2 specii de rapitor salau si biban?Somn din auzite.

Pe Beresti domnu Vlasiu a prins salau,biban si stiuca la Cupa Ligii iar in testari si cativa somni.

Eu ce am avut de spus ,am spus, ca sa nu-mi bata nimeni obrazul ca am stiut ,am tacut si nu am spus.

DECI DECIZIA VA APARTINE, DACA VRETI SA PESCUITI IN FANTANA.
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
LucianBc
Mesaje: 274
Membru din: 01 Dec 2009, 21:53
Localitate: Bacau

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde LucianBc » 23 Feb 2014, 19:59

De ce nu a propus BEZID? Ca este mai mult salau acolo!
Never give up !
Lucian Dabija

Avatar utilizator
andrei riga
Mesaje: 75
Membru din: 19 Apr 2011, 12:05

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde andrei riga » 23 Feb 2014, 21:13

Lucian,
Am vrut sa ti-o spun mai de mult, dar am crezut ca e un accident la vremea respectiva si ca se ti se intampla rar...

Frate, te turezi rau de tot, da' in gol... O sa se rupa ceva in tine! Nu te informezi, nu citesti pana la capat... Ai putina rabdare!
Tungujei este o locatie aleasa cu certitudine doar ptr Cupa Ligii, care va fii un concurs de test. Pentru prima etapa, toti ne-am dorit o alternativa cu salau la Jalea Argovei, mai ales dupa ce Laurentiu ne-a comunicat a cam ramas "ca-n tren" discutia cu patronul baltii iar la Gostilele nu prea s-a inghesuit lumea sa organizeze. Daca tu sau colegii tai ati fii venit la AG sau ati fii raspuns la telefon sambata, stiati ca alternativa era Beresti si ca vroiam sa va intrebam daca puteti sa o organizati voi. Beresti ,care tot de Radu Vlasiu si Cristi Dragota a fost "impins" in fata, este alternativa clara ptr Tungujei. Daca iese bine Cupa Ligii, ramanem acolo cu prima etapa, mai ales ca administratorul, asa "la telefon" a facut niste sugestii interesante. Nu iese bine, va fii Beresti cu siguranta, mai ales daca ajutati si voi... Lucru ptr care va multumim de pe acum.

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL ALRS 2014

Mesajde nucus » 24 Feb 2014, 09:26

Lucian, nu trebuiau sa fie culese date inainte de sedinta ! Trebuiau sa participe toti sefii de cluburi :oops: :oops: :oops: Regret ca trebuie s-o spun : dupa razboi etc. De la Iasi n-a fost nimeni ???


Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori