Etapa I - Valea Argovei

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde nucus » 11 Iun 2014, 11:05

Din pacate peimistii (care sunt optimisti informati :D ) au avut dreptate.

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde TEO » 11 Iun 2014, 11:14

Felicitari participantilor si organizatorului acestei etape deloc usoare in care pestii au fost putini si mici,cu atat mai mult trebuiesc felicitati cei de pe podium care au reusit sa prinda mai bine decat majoritatea concurentilor
Eu nu imi amintesc vreodata sa prind asa de prost la vreun concurs pe VA sau cand am pescuit la liber ,in primavara sa prins destul de bine ,inainte cu doua saptamani sa prins destul de bine dar la concurs sa prins destul de prost...cert este ca numai este pestele care era cu ani in urma dar neavand alta alternativa momentan este bine ca sa putut desfasura etapa la specia tinta salau si pt asta trebuie laudat organizatorul ca intr.un timp scurt a facut ca aceasta etapa sa se desfasoare la data din programul LRS.

mr.zander
Mesaje: 90
Membru din: 22 Mar 2011, 20:10

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde mr.zander » 11 Iun 2014, 21:23

Felicitari castigatorilor, participantilor si nu in ultimul rand organizatorilor. Un concurs foarte dificil, la care din pacate pentru mine a trbuit sa ma retrag dupa primele 5 ore din prima mansa din cauza unor probleme de sanatate... Faptul ca nu s-a prins si s-a punctat de la 35 de cm, nu diminueaza cu nimic meritele castigatorilor... toti am participat pe acelasi lac si in aceleasi conditii. Se pare ca a contat foarte mult antrenamentul pe care unii l-au facut cu o saptamana inainte de concurs cand, se pare, ca pestele s-a comportat la fel ca in timpul concursului... Vis-a-vis de faptul ca balta nu mai are peste... ma indoiesc, avand in vedere ca in primavara asta s-a prins foarte bine in unele perioade.
Alex Dima

Avatar utilizator
jonah
Mesaje: 296
Membru din: 04 Feb 2008, 12:16
Localitate: IASI

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde jonah » 11 Iun 2014, 21:51

Alex poate ne vedem la Bicaz ! :D Sunt convins ca inca iti plac bibanelile pe lacuri de munte ! Numai bine !
Catalin Radita

oby 1
Mesaje: 377
Membru din: 27 Ian 2008, 18:53
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde oby 1 » 11 Iun 2014, 22:29

jonah scrie:Alex poate ne vedem la Bicaz ! :D Sunt convins ca inca iti plac bibanelile pe lacuri de munte ! Numai bine !

cu mai mari sanse de capturi de 40

dorin
Mesaje: 14
Membru din: 23 Mai 2013, 22:33

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde dorin » 11 Iun 2014, 22:48

Ceva peste o mai avea insa nu o vad ca o pista potentiala pentru un nou concurs
Orcum felicitari tuturor celor care au suportat cele "2 manse de foc" .....chiar s-a prins peste nu gluma ....

Avatar utilizator
gabi udila
Mesaje: 819
Membru din: 14 Ian 2008, 22:29
Localitate: craiova
Contact:

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde gabi udila » 11 Iun 2014, 23:51

TEO scrie: Eu nu imi amintesc vreodata sa prind asa de prost la vreun concurs pe VA sau cand am pescuit la liber ,in primavara sa prins destul de bine ,inainte cu doua saptamani sa prins destul de bine dar la concurs sa prins destul de prost...cert este ca numai este pestele care era cu ani in urma dar neavand alta alternativa momentan este bine ca sa putut desfasura etapa la specia tinta salau si pt asta trebuie laudat organizatorul ca intr.un timp scurt a facut ca aceasta etapa sa se desfasoare la data din programul LRS.

Cred ca tu ai studiat gramatica la VA, cu salai mai "imbracati".

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde TEO » 12 Iun 2014, 07:32

8) Mr. Udila ai o problema vizavi de salaul meu imbracat" ???? sau te bucuri de succesul meu :?: :lol:

Laurentiu Andronic
Mesaje: 690
Membru din: 13 Aug 2008, 11:02
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde Laurentiu Andronic » 12 Iun 2014, 08:58

Cristi Anghelina scrie :
"Are cineva o explicatie pentru faptul ca majoritatea pestilor s-au prins in doua locuri pe ditai garla?!"

O fi inceput si Valea sa semene cu fratele ei muuult mai mare Bicazul care desi are 50 de km lungime tine peste doar in trei locuri :wink:
Cine se adapteza si prinde in conditii grele va prinde mult mai bine in conditii mai usoare si cu mai mult peste , dealtfel nici la mondiale nu ne baga nimeni in crescatorii unde colcaie de peste , si acolo sunt piste grele unde trebuie sa te adaptezi repede .
Felicitari tuturor celor care au participat !
Multe cluburi care ridica mana prin AG-uri nu au avut nici macar un membru la prima etapa , urat :oops:

Avatar utilizator
gabi udila
Mesaje: 819
Membru din: 14 Ian 2008, 22:29
Localitate: craiova
Contact:

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde gabi udila » 12 Iun 2014, 16:10

TEO scrie:8) Mr. Udila ai o problema vizavi de salaul meu imbracat" ???? sau te bucuri de succesul meu :?: :lol:

Ma voi bucura intotdeauna pentru succesul tau.
Nu am nicio problema cu salaul tau "imbracat" .
Cu faulturile asupra gramaticii limbii romane am o problema.

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde TEO » 12 Iun 2014, 18:48

8) ok..sper sa nu suferi prea mult din cauza faulturilor" mele

dorin
Mesaje: 14
Membru din: 23 Mai 2013, 22:33

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde dorin » 16 Iun 2014, 19:02

chiar nu are nimeni banchta mea prin bagaj?

Avatar utilizator
petre german
Mesaje: 87
Membru din: 14 Ian 2008, 16:35

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde petre german » 17 Iun 2014, 08:44

Dorine, am eu una de la un energoteam235. Daca se potriveste, e a ta. Sper sa reusesc s-o aduc la Zetea (e depozitata undeva in capatul celalalt al Bucurestiului).
DRILL- primul club de spinning din Romania

dorin
Mesaje: 14
Membru din: 23 Mai 2013, 22:33

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde dorin » 21 Iun 2014, 21:39

Multumesc mult Petre dar nu se potriveste ,asa ca nu are rost sa o cari dupa tine

mr.zander
Mesaje: 90
Membru din: 22 Mar 2011, 20:10

Re: Etapa I - Valea Argovei

Mesajde mr.zander » 30 Iun 2014, 16:07

Sper sa ajung la o bibaneala, chiar daca pescuitul pe adancimi oceanice nu e chiar pe placul meu, totusi "marfa" e multa si frumoasa... iar de zona si peisaje.. ce sa mai zic... nu are cum sa-ti para rau ca ai fost la un concurs la Bicaz!!!
In ceea ce priveste Valea Argovei... un total esec... mai ales pentru mine. A trebuit sa ies la jumatatea primei manse cu o masea cat toata fata... cred ca mi-a purtat noroc numarul :)))) Oricum, ma asteptam la peste 100 de concurenti, avand in vedere ca erau 2 divizii cumulate iar Valea Argovei e o pista frumoasa. Se pare ca pestele nu a avut chef de concurs... avand in vedere ca in primavara s-a prins destul de bine. Ce ma ingrijoreaza este faptul ca interesul pentru aceasta competitie a scazut vizibil si cand stau sa ma gandesc la motive, nu stiu pe care sa-l pun primul, sa fie lipsa pestelui, sa fie o organizare defectuoasa, sa fie lipsa sponsorilor, sa fie interesele altor organizatori de competitii, nici nu stiu ce sa zic. Chiar daca am fost si pe la ceva concursuri "private", singura competitie in care am avut senzatia ca particip la ceva serios si oficial, mai mult decat o miuta in fata blocului, a fost si va ramane LRS. Nici un alt organizator sau alt concurs nu se poate ridica cu pretentia ca face ceva "oficial, serios si national" atata timp cat inscrierea si participarea nu este libera si deschisa tuturor.
LRS trezirea... pana nu adormi de tot!
Alex Dima


Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori