Etapa 3 - Cupa Colmic-Herakles Bicaz 2014

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: Etapa 3 - Cupa Colmic-Herakles Bicaz 2014

Mesajde vali » 05 Sep 2014, 21:10

Laurentiu Andronic scrie:Verificarea puterii motoarelor ar fi mai mult decat necesara pentru ca anumiti concurenti au niste viteze care sfideaza legile fizicii :oops:
La aceasta etapa am inteles de ce multa lume a renuntat sa mai vina la concursuri ...


Laure , din pacate nimeni din LRS nu e competent sa faca verificarea puterii reale a motoarelor si poate ca nici nu exista interes sa o faca :oops: .... totul ramine la bunul simt care din pacate le cam l;ipseste unora dintre noi.
"Tunarea" ,motorului o consider viciere de rezultat si lipsa de respect fata de partenerii de competitie ....daca s-ar putea proba asta , cei care ar fi "prinsi cu mita in sac" ar trebui descalificati si ar trebui sa primeasca citiva ani de suspendare ....parerea mea.

Se pare ca din ce in ce mai putini dintre noi isi vor dori sa participe la concursurile de tip "suveica " ,OPEN / club . :oops: :oops: :oops:

Scuze: celor 3 din primii 6

Viorel poti fi mai explicit :roll: ...nu de alta dar sa intelegem si noi cei care nu am participat la Bicaz cam cum a stat treaba.
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

Viorel.
Mesaje: 43
Membru din: 27 Mar 2013, 16:31

Re: Etapa 3 - Cupa Colmic-Herakles Bicaz 2014

Mesajde Viorel. » 06 Sep 2014, 00:04

Din pacate nea Vali, toti stiu cum sta treaba dar nimeni nu face nimic
Eu nu sunt nici influentat, nici dependent financiar, nici ghidat de vreun club si pot sa zic ce gandesc

Duminica am intrat in mansa pe la 8:20 si am anuntat arbitrul ca intru cu intarziere. Langa arbitru era un om cu tricou heracles si parul prins in coada.
Pe la acelasi arbitru am masurat prima oara si acel om era foarte curios si raporta ceva , cuiva, in limba maghiara
De abia la sfarsitul concursului am realizat care era scopul acelui om
Cum am mai spus: fair play= o
Poate ca multi or sa ma critice sau or sa gandeasca ca nu am experienta necesara ca sa vorbesc dar asta este exact ceea ce am simtit si concursul acesta mi-a lasat un gust amar legat de ceea ce ar trebui sa insemne un concurs de pescuit!

vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: Etapa 3 - Cupa Colmic-Herakles Bicaz 2014

Mesajde vali » 06 Sep 2014, 10:11

Din pacate nea Vali, toti stiu cum sta treaba dar nimeni nu face nimic
Eu nu sunt nici influentat, nici dependent financiar, nici ghidat de vreun club si pot sa zic ce gandesc

Viorel stiu ca nu esti "sub contract" cu nici un club si de aceea te-am rugat sa ne zici ceea ce ai simtit si ceea ce gindesti despre cele intimplate ...
Daca toti stiu cum sta treaba si nu zic sau nu fac nimic ...isi merita soarta .
Daca vrei sa stii treaba cu "sustienerea" unuia sau altuia din club ca sa-l impinga spre lotul national nu e o noutate , e veche ...dar sa ai oameni pe mal care sa raporteze in timp real cine si unde prinde peste deja e cam mult.....nu se numeste lipsa de fair-play , se numeste minarie pe fata .

De aceea nu ma mira deloc faptul ca dupa 3 etape de LRS s-au inscris in total 69 concurenti din care doar 17 au fost la toate 3 iar 34 la 2 etape.
Asta spune multe depre interesul pe care-l mai au oamenii fata de oferta LRS.

Norocul e ca tot timpul apar noi provocari , noi retete de evenimente la care cei impatimiti pot participa daca doresc ....vezi PFL, Cupa APC 21 , Cupa Moldovei, Cupa Sarulesti, Concursuri Egreta Resort sau Bibanmania ....
E pacat ca lucrurile incep sa o ia pe un alt fagas , altul decit cel pe care o mina de oameni in 2006 l-au creat si conceput pt marea masa a pescarilor de competitie. :oops:
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

andy
Mesaje: 111
Membru din: 21 Ian 2008, 23:55

Re: Etapa 3 - Cupa Colmic-Herakles Bicaz 2014

Mesajde andy » 08 Sep 2014, 21:20

Drill-primul club de spinning din Romania

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: Etapa 3 - Cupa Colmic-Herakles Bicaz 2014

Mesajde nucus » 09 Sep 2014, 07:20

Cu motoarele tunate e simplu :nu limitam puterea !
Cu "informatia"si modul in care ea circula si e folosita ,e problema veche... Solutia ar fi ca fiecare echipa sa-si poata permite citiva "iepurasi" pe apa si "observatori" pe mal , ceea ce e imposibil ( in clipa de fata si in viitorul nu prea apropiat) din moment ce multi participanti nu-si permit nici macar un antrenament inainte de concursul oficial . Iar fair-play-ul a disparut de mult , rezultatele vor fi viciate mereu ...



Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori