Pareri dupa Cupa Rapala de pe Valea Argovei

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
Avatar utilizator
petre german
Mesaje: 87
Membru din: 14 Ian 2008, 16:35

Re: Pareri dupa Cupa Rapala de pe Valea Argovei

Mesajde petre german » 28 Sep 2017, 09:56

Laurentiu, uite aici o poza cu Procesul Verbal unde se vede exact ce ati votat in AG pentru anul 2017:

Imagine

Faptul ca apare si pastravul in regulament, nu cred ca e o greseala, in 2018 poate vrei sa punctezi pastravul la vreo etapa si nu mai stai sa modifici iar regulamentul. Ca de-aia ajungem la situatii din astea, ca modificam regulamentul an de an.

Crede-ma, e penibil ce incerci sa faci, mai simplu spui: "Bah nene, va cerem scuze dar am gresit anuntul de concurs si n-am stiut cum sa reparam aceasta greseala!" Pana la urma nici nu era treaba voastra ca organizatori s-o reparati. De-aia exista CTDA si alte cai de atac.
Dar se pare ca acest cuvant (scuze) nu exista in vocabularul vostru.
DRILL- primul club de spinning din Romania

Laurentiu Andronic
Mesaje: 690
Membru din: 13 Aug 2008, 11:02
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri dupa Cupa Rapala de pe Valea Argovei

Mesajde Laurentiu Andronic » 28 Sep 2017, 10:37

Petre , acesta greseala s-a facut si la prima etapa de la Sarulesti unde in anuntul de concurs se specifica clar ca bibanul puncteaza de le 20 cm, acolo nu s-a sesizat nimeni ... Eu mi-am asumat aceasta scapare si v-am spus ca nu a fost ceva cu intentie , voi insa nu v-ati asumat faptul ca nu ati citit anuntul de concurs , unde mai pui ca sunt multe persoane care sustin ca am anuntat dimensiunile de punctare la sedinta tehnica ...
Cat despre cine e mai penibil, afirmatia ta cum ca e in regula sa fie prins si pastravul intre speciile care puncteaza in 2017 ca poate vrei sa-l punctezi in 2018, asta da maxima.

Avatar utilizator
cristi.albu
Site Admin
Mesaje: 1510
Membru din: 14 Ian 2008, 13:50
Localitate: LRS
Contact:

Re: Pareri dupa Cupa Rapala de pe Valea Argovei

Mesajde cristi.albu » 28 Sep 2017, 10:41

Daca vreti inchidem topicul... sa nu degenereze mai rau discutia ..

Avatar utilizator
petre german
Mesaje: 87
Membru din: 14 Ian 2008, 16:35

Re: Pareri dupa Cupa Rapala de pe Valea Argovei

Mesajde petre german » 28 Sep 2017, 10:47

Laurentiu, noi ne-am asumat ca n-am citit anuntul, dar asta nu inseamna ca anuntul de concurs facut de un om dintr-un club e mai important decat hotararea AG unde voteaza toate cluburile din LRS. A fost o greseala, am inteles asta, de-aia nu v-am acuzat pe voi de nimic altceva.

Faptul ca si la Sarulesti s-a facut aceeasi greseala nu inseamna ca nu e tot o greseala. Nici atunci n-am observat, crede-ma ca daca observam atrageam atentia.

Tu personal mi-ai spus ca nu-ti aduci aminte sa se fi spus la sedinta tehnica nimic despre dimensiuni. Dar chiar daca s-ar fi spus nu inseamna ca era regulamentar. Daca cei de la TVR au filmat cumva sedinta tehnica ii rog sa ne lumineze in acest caz. Eu imi aduc aminte ca Vasile a spus "puncteaza salaul si bibanul", dar nu imi aduc aminte sa fi spus nimic de dimensiuni. Dar repet, chiar daca a spus nu inseamna ca regulamentul s-a modificat.

SI da, eu cred ca trebuie facut un regulament in care sa fie toate speciile de rapitori iar AG sa stabileasca ce specii puncteaza in anul respectiv. Dar si aici, cu riscul de a repeta. Si daca aia cu pastravul e o greseala, nu inseamna ca bibanul puncta de la alta dimensiune. Ti-am dat PV al AG unde nu e absolut nimic neclar. S-a votat 9-1 ca bibanul sa puncteze de la 15cm in anul 2017. Repet, nu e absolut nimic neclar.
DRILL- primul club de spinning din Romania


Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori