Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

LRS - CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING 2015 - PESCUIT DIN BARCA
vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde vali » 11 Iul 2015, 15:20

[quote]Daca la aceasta etapa particip singur si achit taxa intreaga, atunci pot puncta cu maxim 20 de cleni ?
Dar daca achit numai jumatate din taxa, pot puncta tot cu maxim 20 de cleni, sau numai cu 10 ?
[/quote

Domnule coleg regulamentul de punctare nu are nici o legatura cu ce cuamtum de taxa platesti.. :lol:
Taxa intreaga aduce dupa sine cistigul intreg , daca cumva te afli pe podium nimic in ceea ce priveste injumatatirea numarului de pesti maxim eligibili...

Eu zic sa punctezi cu citi cleni prinzi , 2-6-9 sau maxim 20 :roll: ....dar parerea mea este ca putine echipe vor prinde macar intr-o mansa 20 de cleni , daramite 40 :oops: :oops:
Ramine de vazut ce va fi pina la 1 august...dar ieri in echipa de 2 pescuind singuri pe tot lacul abia am reusit sa punctam cu 10 cleni in 7 ore.
Urmariti eventual rezultatele obtinute in cadrul concursului Cupa 3 Lacuri ce se desfasoara azi si miine si poate va lamuriti cam cit si ce se prinde...

Spor.
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde TEO » 12 Iul 2015, 06:35

8) greu de prins 20 de cleni dar nu imposibil :P ... :arrow: .nu sunt de acord cu premierea injumatatita in cazul participarii la simplu chiar daca taxa este la juma + 50 ron... :arrow: este o performanta sa participi la simplu si sa urci pe podium + ca nu este frumos sa umblam'' la premii . :mrgreen:

vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde vali » 12 Iul 2015, 09:11

.nu sunt de acord cu premierea injumatatita in cazul participarii la simplu chiar daca taxa este la juma + 50 ron... :arrow: este o performanta sa participi la simplu si sa urci pe podium + ca nu este frumos sa umblam'' la premii
..

Cu asta sunt perfect de acord cu tine ....dar ce sa faci colegu , cind se voteaza cu "hei rup-ul" doar pt ca ai "drept" de vot dar implicare si cunoasterea fenomenului zero, iese o asemenea struto-camila...

Aceasta decizie nu are nimic de-a face cu performanta sportiva din pacate ...e o masura gen PSD :oops: :oops: la fel cum e si posibilitatea de-a participa in campionatul de doi in barca , individual... :roll: :roll: :roll:
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

Avatar utilizator
Rares
Mesaje: 757
Membru din: 21 Sep 2009, 16:45
Localitate: brasov
Contact:

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde Rares » 13 Iul 2015, 15:01

@Gabi, intradevar e o contradictie care a scapat in regulament. Ca sa iti raspund totusi ca sa clarificam, iti spun ca in zilele de vineri, sambata si duminica, te poti deplasa pe lac in afara orelor de concurs 6:30-14:30, numai pe mijlocul lacului si doar cu scop de tranzit(de la campare la cazare). Daca de exemplu te vede cineva ca mergi pe langa mal si probeaza acest lucru, esti descalificat si pierzi banii de taxa. Daca esti pe mijlocul lacului si faci o trena mergand incet sau dai la peste, evident, patesti acelasi lucru :)
Rares Boeriu - Brasov Spinning Team
http://spinningteambv.wordpress.com

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde twister » 15 Iul 2015, 22:06

Multumesc pentru raspuns, Rares.
Acum cred ca este mult mai clar pentru toti in ce conditii se pote face eventuala deplasare pe apa in ziua de antrenament si in zilele de concurs.
Intentia mea nu a fost sa arat ca exista "scapari/situatii neprevazute" in regulament, ci numai sa clarific o situatie destul de probabila in conditiile Belis-ului.
In ceea ce ma priveste este posibil sa inchiriez o barca pentru concurs si probabil ca o sa trebuiasca sa o aduc pe apa vineri, dupa terminarea antrenamentului oficial (la care nu o sa pot ajunge sa particip).
Prin urmare (daca respect cele de mai sus, ca de obicei) inteleg ca imi pot aduce barca inchiriata pe apa in zona Bianca, fara probleme.

Multumesc, si sa ne vedem cu bine !
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !

Marius Bandila
Mesaje: 7
Membru din: 08 Iul 2014, 20:47

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde Marius Bandila » 27 Iul 2015, 10:05

Salut Rares,
nu cred ca voi ajunge la sedinta tehnica de vineri seara.
Ajung, cel mai probabil, sambata dimineata (eu vin din Oradea)

E in regula daca ma documentez asiduu din regulament doar? :)

Avatar utilizator
Rares
Mesaje: 757
Membru din: 21 Sep 2009, 16:45
Localitate: brasov
Contact:

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde Rares » 27 Iul 2015, 12:09

Salut,
Ar fi foarte foarte bine daca ai putea ajunge la sedinta. Momentan nu sunt probleme, dar daca cumva o sa apara, vor fi discutate chiar la sedinta tehinca. In funcie de natura lor, se va lua o decizie pe loc, iar cine nu vine, nu poate afla de eventuale modificari.
O sa incercam in limita internetului sa postam si pe forum in caz de ceva.
Eventual daca chiar nu potu ajunge, intrebi dimineata arbitrii daca au aparut modificari.
Rares Boeriu - Brasov Spinning Team
http://spinningteambv.wordpress.com

Marius Bandila
Mesaje: 7
Membru din: 08 Iul 2014, 20:47

Re: Etapa 2 - Cupa Belis 31 Iulie-2 August

Mesajde Marius Bandila » 27 Iul 2015, 13:29

oK,
probabil ca asa va ramane, sa discut eventualele situatii cu arbitrii.
din pacate nu am cum sa ajung de vineri seara. lucrez pana la 8-9


Înapoi la “CNS 2015 - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori