Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

LRS - CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING 2015 - PESCUIT DIN BARCA
cristipescar
Mesaje: 205
Membru din: 15 Apr 2009, 21:31

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde cristipescar » 23 Aug 2015, 11:46

Vor fi 3 puncte de masurare.
- Izvorul Alb
- Hangu
- Ceahlau (campare)
Cristi Dragota - Transilvania Pike club

cristipescar
Mesaje: 205
Membru din: 15 Apr 2009, 21:31

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde cristipescar » 23 Aug 2015, 11:55

Va rog anuntati participarea, si cei care au insotitori, pt a sti nr de persoane la masa.
Trebuie sa stim nr de persoane la masa, pina miercuri 26.08.2015.
Multumesc.
Cristi Dragota - Transilvania Pike club

Avatar utilizator
albatrin
Mesaje: 139
Membru din: 18 Iul 2008, 18:58

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde albatrin » 24 Aug 2015, 09:52

cristipescar scrie:Va rog anuntati participarea, si cei care au insotitori, pt a sti nr de persoane la masa.
Trebuie sa stim nr de persoane la masa, pina miercuri 26.08.2015.
Multumesc.

Cristi, o sugestie, dacă este posibil. În ziua de sâmbătă manşa se termină la 14.30, cu ultimele măsurători 15-15.30. Nu se poate ca masa să fie mai devreme, 16.00-16.15 ?
O altă propunere este ora de start, 6.30 este prea devreme, soarele răsare la 6.35 :o :o :o
Părerea mea...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

Avatar utilizator
adrian culea
Mesaje: 8
Membru din: 24 Aug 2015, 10:23

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde adrian culea » 24 Aug 2015, 10:34

Echipa nr. 12 Torescu Octavia si Culea Adrian, rugam furnizarea a unui set de numere de concurs motivat de faptul ca am schimbat barca si motorul. Multumim anticipat.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 185
Membru din: 25 Ian 2008, 12:23
Localitate: Arad-Timisoara
Contact:

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde andrei » 24 Aug 2015, 15:16

Ala e rasaritul de soare... ca lumina e destula la ora aia!

Dar punctul de start nu-l mutam mai la mijloc?... se va pierde ff mult timp in deplasare, este vorba de toata lumea aici!
WSB Clubul de pescuit sportiv West Spinning Brigade
www.wsbteam.com
Andrei Sava

cristipescar
Mesaje: 205
Membru din: 15 Apr 2009, 21:31

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde cristipescar » 25 Aug 2015, 12:34

Cu masa se poate rezolva.
In legatura cu start mansa vedem vineri la antrenament si anuntam la sedinta tehnica..
Startul si final mansa vor fi la Ceahlau.
La final mansa, toti arbitri vor fi la masurat si sint conditiile cele mai bunee pt a putea masura si acosta mai multe barci odata.
Detalii la sedinta tehnica.
Cristi Dragota - Transilvania Pike club

fishi
Mesaje: 277
Membru din: 12 Oct 2009, 20:01

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde fishi » 25 Aug 2015, 21:36

pentru Adrian CENUSA-1 SET DE NEMERE

cu multumiri!
Adrian Cenusa

Avatar utilizator
albatrin
Mesaje: 139
Membru din: 18 Iul 2008, 18:58

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde albatrin » 26 Aug 2015, 08:58

fishi scrie:pentru Adrian CENUSA-1 SET DE NEMERE
cu multumiri!

Pentru cei care sunt la prima participare sau au format o nouă echipă, sunt pregătite câte o pereche de numere, autocolante.
Trebuie curăţate bine zonele unde vor fi lipite numerele, de preferat pe lateralele capacului de la motor.
Pe bărcile APC21 sunt autocolante din 2011, sau decolorat dar de căzut nu au căzut...
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

nucus
Mesaje: 718
Membru din: 16 Ian 2008, 19:13
Localitate: radauti

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde nucus » 31 Aug 2015, 09:26

Concurs greu ,greu,greu de tot . Caldura mare ! Rasturnari spectaculoase in clasament. Un concurs reusit din toate punctele de vedere! Felicitari organizatorilor ,castigatorilor si tuturor participantilor.

Mutnii
Mesaje: 7
Membru din: 13 Aug 2015, 15:57

Re: Cupa Jaxon-BFF, Bicaz 2015

Mesajde Mutnii » 02 Sep 2015, 22:09

Imi permiteti sa scriu si eu multe litere
Aventuri OnlySpin Moldova la Bicaz
Etapa 3 - CUPA JAXON-BFF - BICAZ 2015
Am participat la competitie pentru a doua oara.Prima data a fost stiuca la Cormoran (ceea ce nu era specific pentru deprinderile mele,deoarece trebuia sa dau cu voblere),a doua oara a fost biban la Bicaz (ceea ce este cunoscut pentru mine).In cazul dat eu ma simteam destul de increzut in sine si in partenerul, care pretinde la primul loc in Campionatul Moldovei la spinning.Unicul lucru care ne-a deranjat, era necunoasterea lacului.La fata locului am ajuns joi la 23.00 .Am fost intimpinati de catre baietii ,care deja erau pe mal.Cu ajutorul lor am coborit barca pe apa,dupa care am intins cortul.Un mare merci pentru: Calin,Cristian si Cornel,care ne-au ajutat enorm.Vineri dimineata ne treziseram ,doar cu un gind:unde sa pescuim?Din acest motiv,am urmat dupa majoritatea concurentilor si anume in golful Hangu. Acolo am avut multe lovituri,dar in final am prins doar un biban de 15-17 cm.Din acel moment,am hotarit sa investigam desinestatator lacul,fara sugestiile cuiva.Trecind pe celalalt mal,am gasit un loc potrivit.Primele lansari au adus bibani mai mari de 15 cm,ceea ce ne-a bucurat nespus de tare.Una dintre lansari ne-a cadonat noua un biban de 35 cm. La urmatoarea lansare, am parcat un biban de 45 de cm(mai mult de 1.5 kg).Asa ceva vazusem pentru prima data in viata...Cu aceasta captura s-a terminat ziua de antrenament.Sa fiu sincer,nimeni nu m-a crezut , cind povesteam despre cele intimplate, doar la demonstrarea pozelor se bucurau pentru mine. Strategia pentru prima zi afost schimbata complect dupa ca discutasem cu Vasile Și Mirela Jarda, trebuia sa obtinem 20 de bibani mai mari de 20 cm dupa ce sa cautam capturi mari. Pe mal seara am fost la mincare care noua a placut foarte mult, si multa bere gustoasa. De noi se apropiau mai nu toti si faceu cunostinta cea ce ara foarte prietenos. Asai natia de pescari. A doua zi - prima zi de concurs, star face cu N18.
Plecam la loc de unde am prins capturile la antrenament - 3 bucati deo data, golf Hangu - biban de 28 cm, dupa pe linga mal spre Izvorul Alb cite un biban, ... propune sa ne intoarcem la locul nostru poate prindem ceva, si el a scos cel mai mare biban al nostru in cadru competitiei 32 cm (clasament CMMC - 9 loc), avind punctati 18 pesti eram presati in timp, dar nu veneau 2 pesti. Mansa 1 cu 18 pesti pe locul 18. Seara de noi avea grija Calin - hai la bere, hai la mincare, multumesc in ca o data lui. A doua zi de concurs - noua ne parea ca noi deja stim tot - dar final numai 4 pesti, paste tot unde stiam amfost, am bataut tot mal pina la Izvorul Alb, biban musca dar nu se agata. Pe mal am aflat rezultate la ati concurenti, am intales ca informatia este pe prim loc ori unde si la pescuit la fel. Pe final am ajuns pe locul 25 din 33 de echipe, dar nu regretam ca am ajuns la acest concurs.
Multumesc organizatorilor, arbitrilor - tot a fost la nevel inalt, multumesc lui Vasile Jarda - care nea primit nea dat sfaturi cea ce este exceptie la competitii, multumesc lui Catalin care am permis sa folosim dus, multumesc pentru companie lui Ghindaoanu Razvan Nacu Vasile Bogdan, German Eugen, lui Calin pentru discutii si sfaturi. Am facut cunostinta cu Veniamin Vladimir si cu presedintele LRS Marian Morcovescu
Nu regret nici pic cam am ajuns la Voi si voi veni pe masura posibilitatilor
Nu stiu cum sa pun imaginea de asta tremit link la FB https://www.facebook.com/groups/8601899 ... 775724269/
nu va suparati daca ceva
:D


Înapoi la “CNS 2015 - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori