Validare castigatori etapa Bicaz

LRS - CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING 2017 - PESCUIT DIN BARCA
TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde TEO » 14 Aug 2018, 22:51

8) ...Adi Spiac pentru tine nu este normal sa discutam pe forum pentru ca nu avem informatii precise ??? crezi ca mai avem nevoie de informatii pt. faptul ca s-a incalcat regulamentul LRS pe care la-ti votat si gandit mai mult pentru a da sanctiuni dupa bunul plac in functie de interesele de moment .....

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde TEO » 15 Aug 2018, 14:16

Cel mai bine ar fi daca s-ar renunta la sanctiunile date de la inceputul campionatului vis a vis de incalcarea anumitor art. din regulamentul camere de fimat la toate echipele implicate pentru ca toti au prins pestii in mod corect si nu am mai fi nevoiti sa spunem ca la unii se aplica regulamentul si la altii se voteaza aplicarea anumitor sanctiuni care nu sunt prevazute in regulament .
[b][b]S-au aplicam regulamentul ad litteram la toate echipele implicate in spetele de la Valea Argovei si Bicaz .
De urgenta .pana la etapa de la Snagov Somitatile din LRS sa coafeze " regulamentul vizavi de camerele de filmat in asa fel incat sa ajute concurentii care au probleme tehnice la aceste camere de filmat ,care sa ajute pescarii care prind pestii in mod cinstit pentru ca asta ne intereseaza ,nu sa penalizam anumite aspecte care nu au legatura cu prinderea pestilor in mod cinstit, pentru ca daca nu se face nimic pana la etapa de la Snagov o sa avem trei sferturi din echipe penalizate pentru tot felul de chichite ..
Eu sper in UNEALA tuturor somitatilor din LRS pentru ca doar asha se poate merge inainte , un restart care sa aduca imbunatiri la regulament si o intrecere corecta pentru toti concurentii din LRS :!: :!: :!:
Ultima oară modificat 15 Aug 2018, 17:04 de către TEO, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Torescu Octavian
Mesaje: 32
Membru din: 24 Aug 2014, 23:32

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde Torescu Octavian » 15 Aug 2018, 15:23

TEO
Ia te rog si modifica regulamentul camerelor si unde crezi tu ca este gresit si trimitel la toate cluburile sa-si dea cu parerea.Poate gasesti o forma mai buna.
Daca nu-l ai pe cel votat ti-l dau eu pe mail... ca pe sectiunea regulament s ar putea sa nu fie chiar exact cum sa votat.

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde TEO » 15 Aug 2018, 15:43

Nu sunt eu in masura sa modific regulamentul , dar este clar ca acest regulament este facut mai mult pentru a penaliza decat pentru a demonstra ca pestii au fost prinsi in mod corect ,pe toti ne intereseaza ca toti concurentii sa-si prinda pestii in mod cinstit nu sa fiu penalizat ca s-a oprit camera sau ca nu a filmat de cand m-am urcat in barca si pana am coborat ca nu asta ma intereseaza , ma intereseaza in mod special filmarea in momentul in care se prind pestii .
Actualul regulament prin aplicarea sanctiunilor poate influenta clsamentul in mod necinstit ,adica o echipa care prinde pesti in mod cinstit dar are anumite probleme cu filmarea ,dar in care se vad pestii prinsi in mod cinstit poate fi penalizata, si in acest mod sa piarda locuri in clasament .
Se stia ca daca se aplica regulamentul ad litteram trei sferturi din echipe erau penalizate de la prima etapa din campionat tocmai din cauza asta am spus ca ar fi bine sa se renunte la sanctiuni pentru ca nu este normal sa fie sanctionate doar echipele in culpa si celelalte echipe sa profite de sanctionarea celorlalte echipe .
Personal am fost deranjat de faptul ca s-a judecat in functie de notorietatea concurentilor nu prin respectarea in mod egal a regulamentului fata de toti concurentii ....

tofancc
Mesaje: 12
Membru din: 05 Feb 2012, 00:18

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde tofancc » 15 Aug 2018, 16:16

domnule Teo nu se mai poate face nimic..sau dat toate peste cap pe vale cand sau acceptat pesti nefilmati ,prinsi corect dar nefilmati.acolo sa judecat cu inima si tre sa recunosc as fi votat la fel..mai trist e ca dupa precedent pe mine ma judeca dupa regulament. ECHIPA MEA A PRINS CMMC eul si daca era sa ne judece si pe noi dupa cum sa judecat echipa de pe valea argovei ar fi trebuit sa mi se accepte si mie pestele si sa primesc depunctarea de zece puncte cea care pe SCHIOPU LA TRIMIS LA"RUSI" in etapa precedenta. Dar noi se pare ca nu meritam nici macar un raspuns...daca eu nu merit nici un raspuns ce sa mai zic de a crede ca se pot intoarce sa repare ceva din urma

tofancc
Mesaje: 12
Membru din: 05 Feb 2012, 00:18

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde tofancc » 15 Aug 2018, 16:20

au aj exact unde tot am zis ca o sa se ajunga-sa i se poata"fura legal" cuiva locul pe care ar fi trebuit sa fie dupa doua zile de pescuit

tofancc
Mesaje: 12
Membru din: 05 Feb 2012, 00:18

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde tofancc » 15 Aug 2018, 16:21

din photoshop :))))

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde TEO » 15 Aug 2018, 16:24

Tofancc te inteleg , ai rabdare pana se vine cu un comunicat oficial ...

christianpindichi
Mesaje: 48
Membru din: 27 Sep 2017, 12:06

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde christianpindichi » 15 Aug 2018, 18:27

Salut. Celor care nu au citit regulametul, celor care l-au citit si nu-l inteleg, precum si celor care l-au citit si se fac ca nu-l inteleg va redau art.14.3 din acesta:
"14.3 Prezentul regulament intra in vigoare la data aprobarii acestuia de catre Consiliul Director, si nu
poate fi modificat pe perioada anului competitional."


In acest moment problema nu este regulamentul.Ci respectarea si aplicarea lui intocmai.
Nimeni nu e obligat sa se inscrie la concurs daca considera ca nu digera acest regulament. A, ca poate fi imbunatatit.....fara discutie ca se poate...

a si inca ceva.....art. 14.2 In cadrul fiecarui club afiliat ALRS, presedintele clubului va raspunde de informarea membrilor
clubului in vederea respectarii Regulamentelor ALRS si deciziilor CTDA....certati-va fratilor presedintii cei care spuneti ca n-ati stiut sau altceva.....

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde TEO » 15 Aug 2018, 18:58

Ok, respectam regulamentul,nu-l modificam ,este greseala mea ca nu am comunicat cu Morcovescu , am scris ce am simtit vizavi de respectarea regulamentului dar tinand cont ca acest regulament nu a fost respectat de la inceputul anului competitional si faptele au demonstrat ,nu vad nimic rau in a venii cu imbunatatiri pe perioada anului competitional ...
Ordonanta de urgenta " :) si se anuleaza art. 14.3 pentru imbunatatirea regulamentului...

SorinD
Mesaje: 9
Membru din: 01 Aug 2018, 14:12

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde SorinD » 15 Aug 2018, 23:49

@tofancc (claudiu tofan) ce raspuns astepti? am vazut ca s-au afisat rezultatele pt Bicaz si esti cu CMMC, fara nicio depunctare.
http://www.lrs.ro/clasamente/2018/2018- ... -OPEN.html

Avatar utilizator
albatrin
Mesaje: 139
Membru din: 18 Iul 2008, 18:58

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde albatrin » 16 Aug 2018, 08:44

Marian Morcovescu scrie:Consiliul Director , urma analizarii problemelor apărute la etapa 3 Bicaz și ținând cont de pct de vedere al CTDA privitoare la ocupanții locurilor 1 , 3 și CMMC am hotărât aplicarea următoarelor sancțiuni :
1. Echipa Boanta & Iorga penalizare 10 puncte din clasamentul final al etapei
2.Echipa Sava&Spiac penalizare 10 puncte din clasamentul final al etapei
3. CMMC nu se acorda ( lipsa filmare)

Consiliul Director a luat aceste hotărâri astfel
Marian Morcovescu Pentru sancționare
Cristian Dragota Pentru sancționare
Sorin Lazea. Pentru sancționare
Cristian Anghelina Nu este de acord cu sancțiunile
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

Marian Morcovescu
Mesaje: 143
Membru din: 24 Mar 2013, 11:48

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde Marian Morcovescu » 17 Aug 2018, 17:31

Deoarece apare in mai multe postari ideea ca la etapa 1 VA nu sunt filmari cu Dl Schiopu , vreau sa va reamintesc ca intamplator pe VA sunt camere si tot intamplator echipa Schiopu & Haran sa pozitionat in timpul etapei intr o pozitie in care sa putut vedea ca oamenii au prins peste! Discutia facuta de Cristi Anghelina era de principiu pe viitor ce facem daca nu avem filmarile , asa sa hotarat depunctarea lor . Claudiu Tofan asa cum am vorbit si la telefon eu cred ca trebuie sa tragem invatamintele de rigoare toata lumea , unii sa fie atenti la ce fac in barca ,altii sa citeasca regulamentul inainte de a se inscrie in concurs, altii sa nu mai modifice regulamente la AG fara sa gandeasca tot ansamblul ! Altfel ajungem in situatia data cand unii au modificat ceva si altii trebuie sa aplice si sa -si asume ceva care nu este 100% aplicabil, scopul nu este de a " arde" cum cred unii ci de a face o competitie corecta si credibila.

SorinD
Mesaje: 9
Membru din: 01 Aug 2018, 14:12

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde SorinD » 17 Aug 2018, 19:43

mnah, pt ultimele doua etape trebuie mers asa, cu regulamentul acesta, cu depunctarile respective.
dar la anul... eu de la prima citire a regulamentului am vazut o gramada de inavertente in regulament. asa e cand pui handicapati sa incerce sa facă un lucru bun.

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Validare castigatori etapa Bicaz

Mesajde TEO » 18 Aug 2018, 07:34

Sper ca la anul sa se vina cu modificari care sa jute concurentii , nu sa fie penalizati chiar daca si-au prins pestii in mod cinstit si cei care prind cel mai bine sa castige , in acest moment conform regulamentului actual poti pierde chiar daca ti-ai prins pestii in mod cinstit ..... + ca poti face cu filmarea o magie" relativ lejera ...
Apropo , cati dintre voi ati avut fisiere corupte " pana acum ??? ,nu ca ne gandim ca cei in culpa ar fi facut ceva mai putin ortodox :mrgreen:
O zi excelenta !!!


Înapoi la “CNS ALRS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori