Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

LRS - CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING 2017 - PESCUIT DIN BARCA
Marian Morcovescu
Mesaje: 143
Membru din: 24 Mar 2013, 11:48

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde Marian Morcovescu » 28 Noi 2018, 15:57

Nu se pune problema sa ma razgandesc, eu consider ca dupa 4 ani de conducere ALRS mi-am facut datoria , am reusit sa mergem inainte, evident ca meritul este al tuturor , (au avand o contributie modesta la ridicarea fenomenului).
Cred ca este o deformatie profesionala pentru ca aduci in discutie mereu actele si felul in care tinem AGul . Dar sa stii ca nu statutul sau certificatul constataor organizeaza o etapa sau aduce un sponsor , am citit fraza ta in legatura cu sponsorii si sa stii ca din punctul meu de vedere gresesti, oamenii care sunt in spatele acestor branduri pentru mine au contat inainte de orice si faptul ca ei au fost alaturi de noi sa datorat unor oameni din ALRS !
Normal ca au interese si nu-i nimic gresit ideea e ca interesele noastre si cu interesele lor trebuie la un moment dat sa se suprapuna iar relatiile persoanale chiar sunt importante.
Eu ma asteptam la o predare de stafeta( simbolic vorbind) din pacate pt ALRS tu ai ales altceva ... iarasi spun( parerea mea ) ca gresesti , Sava sau ceilalti care acum sunt sfatuitorii tai nu au facut mare lucru din punct de vedere al organizarii, sponsorilor etc.. cel mult galagie si telefoane ....
Oricare din colegii mei din conducere puteau sa te ajute sa preiei lin aceasta responsabilitate ,trebuie sa intelegi ca nu sunt 2 tabere numai ca atunci cand tu ca om care esti pus acolo sa faci treaba, vezi ca unii din colegii tai fac rau organizatiei trebuie sa iei atitudine daca poti daca nu te au cu ceva la mana.... evident ca la sfarsit cu unii ramai prieten cu altii nu.
In rest i-ti urez succes !

christianpindichi
Mesaje: 48
Membru din: 27 Sep 2017, 12:06

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde christianpindichi » 29 Noi 2018, 11:39

Marian, dpmdv eu nu am un absolut nici un conflict cu nimeni. Eu ma sfatuiesc cu toti oamenii din LRS pe care efectiv ii cunosc si am o relatie de dialog cu ei, dupa cum am mai spus-o! Cred ca ar fi bine sa fim cu totii mai buni, mai toleranti... in plus cred cu tarie in reguli si in respectarea lor.

Marian Morcovescu
Mesaje: 143
Membru din: 24 Mar 2013, 11:48

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde Marian Morcovescu » 02 Dec 2018, 01:15

Cristi , teoria este buna dar practica ne omoara.... raman la parerea ca s-au creat false subiecte incercand sa nu abordam definitiv lucrurile nerezolvate pana acum .
(Iar baietii cu care te sfatuiesti tu ,nu au ce sa-ti spuna in scopul cresterii activitatii ALRS, poate cel mult cum sa gasesti brese in regulamente si cum sa pescuiesti cu Bebe din doua barci fara sa fi trimis acasa .)
-finalitatea filmarilor de ce filmam daca nu folosim in avantajul nostru ca imagine
-tragerea la raspundere a celor care au initiative gen WSB( si aici sa stil ca avem in statut clar prevazut ce si cum)
-discutie pe fata privind interesele unora in domeniu versus reclama pe diverse canale media pe care le controleaza ( exemplu Rapitorimania) si cum se incearca minimizaera eforturilor noastre in exterior cu numai unii sunt mereu pe prima pagina etc..
-O discutie barbateasca prin asumarea pe fata nu prin diversi interpusi sau diverse cluburi care vad ca apar brusc inainte de AG a directiei pe care sa plasat ALRS de anul trecut( am observat eu) !
Pot sa continui dar macar cele de mai sus daca le discutam si tot e ceva.
Legat de propunerile unora cu privire la regulament si modificari la statut , le recomand sa vina 3-4 ani la concursuri daca se poate la toate si daca se poate sa organizeze ceva si apoi sa aibe pareri pana atunci asa zisele pareri nu sunt ale lor sunt doar manipularile baietilor de care vorbeam mai sus.
Stiu ce o sa replicati ca asa este in democratie , ca se voteaza etc.. din acest motiv va raspund deja ca ALRS a atins potential maxim in acesti ani si ca din pacate interesele meschine ale unora ( putini dar cu telefoanele inrosite ) duc organizatia in jos .

Codrin
Mesaje: 6
Membru din: 16 Aug 2018, 00:05

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde Codrin » 08 Dec 2018, 18:06

Vesti in urma AG de astazi?

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde TEO » 08 Dec 2018, 22:24

Acum ca s.a termenat sedinta......,noua conducere ne poate comunica modificarile de regulament ,daca au fost ,pistele de concurs stabilite cat si data desfasurarii acestora.....aici pe public ..
Poate ne spune ceva Dl.Anghelina ceva legat de regulamentul camerelor de filmat....sau cel care a preluat functia avuta de Dl.Anghelina..
Multumesc :mrgreen:

christianpindichi
Mesaje: 48
Membru din: 27 Sep 2017, 12:06

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde christianpindichi » 10 Dec 2018, 14:42

Salutare! Asa cum am postat si pe FB, comisia barca, va transmite cluburilor membre, 3 variante de regulament, care includ revizurile votate in AG. Cluburile cu drept de vot in comisia barca isi vor exprima optiunea, urmannd ca variante cu cele mai multe voturi sa ramana cea finala. Din ceea ce s-a votat la AG, cea mai importanta completare o consider pe cea referitoare la interzicerea comunicarii telefonice in timpul manselor.

Liviu Fratila
Mesaje: 27
Membru din: 28 Apr 2017, 19:01

Re: Adunare Generală , alegere conducere lrs, stabilire etape 2019

Mesajde Liviu Fratila » 10 Dec 2018, 18:42

Hotărârea vizavi de metodele de comunicare din timpul competiției NU este o realizare, este doar ceva normal. Bine, având în vedere conjunctura, putem vorbi despre o realizare.
Nu contest.
Problema majora din punctul meu de vedere nu e litera legii, problema este “lapidarea” celor care NU se raliază hotărârilor luate în urma manifestărilor celor mai populari dintre noi.
Dom’ Pindichi, felicitari pentru faptul că v’ați asumat conducerea LRS. La nivel declarativ, păreți un om care nu este ușor de intimidat.
Cel puțin așa speră cineva care iată, intră în al treilea an de participări la competiții, deci nu se mai pune problema că trebuie “să tac” pană am și eu dreptul să vorbesc.
Na, dacă nu ai patina vremii pe haine, ai vocabularul sau un mod de gândire limitat conform unora dintre colegii noștri.


Înapoi la “CNS ALRS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori