Modificari regulament 2016

LRS - CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING 2017 - PESCUIT DE PE MAL
Avatar utilizator
DanV
Mesaje: 1292
Membru din: 21 Mai 2008, 10:23
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Modificari regulament 2016

Mesajde DanV » 08 Dec 2015, 14:35

Gyorg,
Incidentele cu copiii au fost izolate si nu poti generaliza. In cele mai multe cazuri s-au dus sa-si ia apa in galetuse cat timp noi pescuiam pe celelalte sectoare. Aceste incidente pot fi evitate si prin programarea etapei la o data cand conditiile meteo sunt mai neprielnice pt scaldat si plaja. Motiv pt care am propus ca etapa de la Cluj sa fie cat de devreme in mai.
Mizeria in apa a fost f putina anul acesta, noi facand o actiune f serioasa de curatenie. Facuseram si anul trecut, dar intre actiunea noastra si etapa a fost o sapt de viitura.
Distanta inegala pana la locatii nu poate fi o premisa pt a vota 5 etape la Zetea. Asa suntem cu totii mult dezavantajati de colegii din Mures. Cum de la barca noi nu comentam sa venim la concursuri in Buc sau Delta? Si acolo mai tragem si barca dupa noi, iar in masina nu poti merge mai mult de 2 pers. Macar la mal se mai imparte si carburantul la mai multi si poti avea si colegi cu care sa conduci cu schimbul.
Detaliile legate de debit si de modul de hranire al pestilor sunt, cred, doar supozitii. Ai asigurarea ca la mondiale nu va fi tot asa? Ati fost pusi in fata faptului de a concura pe lac. Despre ce vb??
Noi macar incercam sa obtinem apa si sunt convins ca stii care sunt pasii si termenele. Treaba cu venitul doar la masa intinsa nu-mi pare fair-play.
Noi incercam sa facem ceva, dar in loc sa ne putem angaja in niste proiecte, trebuie sa traim in permanenta sub semnul incertitudinii. Asa s-a pierdut si pista de la Doda Pilii ...singura unde puteam sa avem in apa numai indigen. Nu poti solicita sponsorizari si/sau includerea in proiecte de unde sa iasa ceva finantare, daca nu ai garantia ca se va si tine etapa. Asta e motivul pt care sustinem votarea pe termen de 2-3 ani.

Avem o varianta de compromis prin marirea sectoarelor si standurilor. Adica din 2 sect sa facem unul singur, iar 2 sectoare sa le mutam intr-o locatie noua. Dar, tinem la partea de vizibilitate si mediatizare. Poate nu ar fi rau de cerut si parerea sponsorilor, sa vedem ei ce spun. Prefera un banner vazut de mii de oameni, care apare si pe sticla si in presa, sau un banner in curtea unei pensiuni sau ascuns dupa tufe?

liviu_v
Mesaje: 206
Membru din: 17 Noi 2009, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: Modificari regulament 2016

Mesajde liviu_v » 08 Dec 2015, 15:14

@Dan

Am vorbit eu cu un sponsor si mi-a spus ca nu prefera nici un banner ( si ala scris gresit) , prefera doar niste materiale scrise, atat. Dar chiar si asa nu prea am ( adica "ati" ) fost in stare, asa ca ce sa mai vorbim de mii de spectatori!!!
Liviu Voicu
http://www.wsbteam.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.blogpescuit.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
DanV
Mesaje: 1292
Membru din: 21 Mai 2008, 10:23
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Modificari regulament 2016

Mesajde DanV » 08 Dec 2015, 17:43

Da, stiu, multumim de ajutorul tau! Inca o dovada ca esti un om pe care se poate conta!

Tihamer
Mesaje: 7
Membru din: 30 Apr 2014, 22:10

Re: Modificari regulament 2016

Mesajde Tihamer » 09 Dec 2015, 23:51

Din Pacate din Clubul Lucioperca Nu avem posibilitatea sa fim prezenti la AG. Totusi dorim sa exprimam dorinta noastra in legatura cu regulamentul 2016

-Tragere la sorti diferentiata. Toti la gramada,(fara cap de serie ) in ambele zile de concurs, dar fara sa mai concurez in acelasi sector.
  -Toate concursurile CNSM sa fie organizate pe pista de la Zetea, eventual in locatii diferite. Fara Cluj, fara Bistrita Aurie
-Taxa de concurs max 300 prin alocarea unui plus de inca 50 la fondul pt populare, astfel incat sa existe un nr de min 18 pesti / stand, din care 6 pesti/stand sa fie rezervati pt o populare sambata dupa incheierea primei zile de concurs. Speciile acceptate pt populare: pastrav indigen si curcubeu.
-Arbitraj asistat de alte persoane (fara arbitraj reciproc), gen: pescari, elevi sau pensionari, Numai daca nu urca costurile etapei considerabil )ex peste 300 RON /Etapa )
-Daca se face lot extins atunci sa conteze clasamentul General CNSM,la fel si la TUC ( sa aiba intaietate locurile 1-10,si daca nu se ocupa locurile numai atunci sa aiba posibilitatea ca altcineva sa mearga in locul lui..)
-La etapele CNSM sa nu poti fi asistat de Runner ( Atata timp cat nu isi permite toata lumea runner ,consider ca un runner bun poate aduce un avantaj considerabil concurentului ! )
-CA SI NR DE ETAPE :4 etape + CLP (fara luna MAI,(sau la sfarsitul lui mai ) ,si fara octombrie (sau cel tarziu la inceputul lui ocombrie )

Avatar utilizator
vasilestiopei
Mesaje: 120
Membru din: 11 Feb 2011, 14:31
Localitate: Bistita

Re: Modificari regulament 2016

Mesajde vasilestiopei » 10 Dec 2015, 09:31

Modificarile propuse de Tihamer pt anul 2016 sunt sustinute de sedinta ce a avut loc la club, si in masura in care sectiunile MAL -BARCA vor avea loc in aceeasi locatie(timp), vor fi sustinute (eventual votate ) de Mircea Pintea, care va fi la AG.
Vasile Stiopei
Lucioperca Club
tel: 0744.699.088


Înapoi la “CNS ALRS - PESCUIT DE PE MAL”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori