Final Cupa Ligii

concursuri de spinning, altele decat cele organizate sub sigla LRS
Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde StefanDinu » 27 Sep 2010, 17:15

Cred ca trebuie să fac o reparaţie morala: pe lângă concurenţi au mai sprijinit deplasarea lotului national la CM din Letonia următorii:

Clubul DRILL - 4 persoane
Clubul WSB - 2 persoane
Cristian BUNGHEZ
Cristinel SERBAN
Horia VLASIN
Lucian CONSTANTIN
Vasile STIOPEI
Vali STRATONOV
Renel PASCU
Sorin MOLDOVAN
Vasile POP
Criti PATRU
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde StefanDinu » 27 Sep 2010, 17:47

Sever scrie:cat despre miza .... sarulestiul pt mine va fi un pescuit de weekend ! ii las pe altii sa se incranceneze !


Pe asta spune-o altuia ... eu nu cred ca in Master mai e vre-un romantic! Toată lumea e pe os! Indiferent de concurs!
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

Catalin Patru
Mesaje: 5
Membru din: 03 Iun 2009, 13:22

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde Catalin Patru » 28 Sep 2010, 23:58

S-a ajuns la ceea ce se dorea- competitie. Asta este pretul pe care il platim fiecare pentru aceasta competitie si anume trecerea treptata de la pescuitul de placere in concursuri la cel mai acerb spirit combativ pe o miza. Pentru fiecare dintre noi miza este personalizata, unul vrea sa ramana in master, altul vrea podium, altul vrea premiile aferente podiumului s.a.m.d. Privind lucrurile pe ansamblu, este o mare evolutie si este oarecum naturala ci nu una fortata. In momentul in care mizele vor creste, sa vedeti atunci spirit combativ. Ne uitam cu jind la americani, la show-ul pe care il fac, la banii care se invart in competitiile lor si vedem in asta un mod de viata care sincer, ne-ar placea. Si ei au ajuns la nivelul actual in ani de zile insa totul la ei a fost favorabil. Noi inca avem mult de inotat impotriva curentilor si chiar in ape tulburi. Singurul rationament plauzibil si cel care ne da puterea este aceasta mare placere de a pescui. Exercitarea acestei placeri, se mai inampla numai cand mergem sa pescuim inafara competitiei si este foarte important sa se intample. Oricum, Cupa Ligii, devine o traditie si mi se pare un lucru extraordinar. Felicitari tuturor!
Catalin Patru
Asociatia Club Sportiv Aquamania

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde twister » 08 Oct 2010, 22:02

StefanDinu scrie:după cum ţi-am mai spus: mai e un concurs ... atmosfera e "încărcată", orgolii, miza, lupte crâncene ... nu e nevoie decât de o "scânteie" şi l-ai luat!


Apropo de premiul de fairplay.
Nu sunt angrenat direct in competitia de anul acesta, insa cred ca un astfel de premiu ar fi foarte binevenit.
Si ar fi si mai bine daca s-ar acorda un astfel de premiu la fiecare din etapele de concurs, atat la divizia "Open", dar mai ales la "Master".
Cred ca astfel s-ar crea un curent pozitiv in competitii, care ar mai imbunatati atmosfera si ar mai atenua anumite divergente.
Aici insa ar trebui sa marseze in primul rand organizatorii de etape, si bineinteles sponsorii.
Desi sunt doar un incepator in ale competitiilor, astept si alte pareri/lamuriri in legatura cu acest subiect.

Multumesc anticipat. :D
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde twister » 08 Oct 2010, 22:11

Am o rugaminte catre cei care au participat la "Cupa Ligii 2010" de la Gostilele.
Sunt interesat de orice propunere de "share" in privinta pozelor de la cupa, si in sensul asta as vrea sa postez cumva sau sa postez aici cateva fotografii.
Problema e ca nu stiu cum sa o fac.
Gasesc ceva lamuriri in regulamentul forumului?
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde StefanDinu » 11 Oct 2010, 13:02

transfera de la tine către tine prin site-ul www.transfer.ro pozele (arhivează-le înainte) ... o să primeşti un mail cu un link către arhiva respectiva. Apoi pune aici link-ul.
Cam asa: POZE CUPA LIGII
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

Avatar utilizator
twister
Mesaje: 173
Membru din: 26 Sep 2010, 21:09

Re: Final Cupa Ligii

Mesajde twister » 21 Oct 2010, 21:17

Multumesc pentru sfat.
Incerc sa postez fisierul arhivat.
Sper sa posteze poze cat mai multi dintre participantii la cupa.
lincul este urmatorul:
http://dl.transfer.ro/Gostilele_Cupa_li ... e755cf.zip
Gabi Zamfir, member of Delta Spinning Club
FAIR PLAY FIRST !


Înapoi la “ALTE COMPETITII”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori