CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

concursuri de spinning, altele decat cele organizate sub sigla LRS
vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde vali » 07 Sep 2012, 17:03

Apropo de premii am un anunt de facut .
La acest concurs premiile NU se CUMULEAZA ,asta pt simplul fapt ca ne dorim sa premiem cit mai multi concurenti.
Ca prima masura in acest sens vom premia CMMC pentru ambele specii atit stiuca cit si bibanul, premiile fiind oferite de 2 sponsori din domeniul voblerelor hand-made , Loco Lures alias Mihai Nicoara si voblere BUG alias Radu Bujor .

Le multumesc pt. implicare. Aplauze Aplauze Aplauze

P.S. Speram sa va mai oferim si alte surprize.
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde vali » 21 Sep 2012, 11:44

Va anunt cu bucurie implicarea in proiectul Minjesti a firmei Heineken care sponsorizeaza concursul de la Minjesti cu berea Neumarkt suficinta pentru muuuulti concurenti.
Va asteptam in numar cit mai mare.
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde TEO » 21 Sep 2012, 21:56

Manjesti....
Se vor premia locurile 1, 2 si 3 cu sume de bani provenite din taxa de participare in echivalentul a 50% din totalul
FELICITARI PENTRU IDEEA DE 50% :!: :!: asa ar trebui procedat la toate etapele :arrow: dupa care urmeaza premiile sponsorilor :idea:

Avatar utilizator
raduv
Mesaje: 413
Membru din: 17 Ian 2008, 15:44
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde raduv » 24 Sep 2012, 20:37

DanV scrie:Din taxa de concurs se cotizeaza ceva si pt loturile federatiei.....ca e multe?? Macar atat sa stie concurentii....ca poate se inscriu mai multi pt binele federatiei! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Un concurs de rasunet va doresc!

adica pentru buzunarul vostru... ca doar se stie...in rest i-s patit...am fost furat pe fata,asa ca la MINJESTI nu ma minjesc...eventual cu alti organizatori?? :oops:

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde StefanDinu » 25 Sep 2012, 07:30

Pentru a pune capăt unor zvonuri răutăcioase dar și pentru a stabili un adevăr istoric (nu ca Vrăjitorul din Oz nu o sa rescrie el istoria și o sa o interpretez în modul sau unic, care i-a adus notorietatea, de altfel), rog directorul de concurs (vicepreședinte al federație cu nume prea lung pentru a fi menționat aici) sa facă următoarea precizare:
Cupa Mânjești la Răpitori este un concurs organizat de Federație cu nume prea lung pentru a fi menționat aici, făcând deci parte din calendarul competițional oficial ?
Nu de alta dar foarte multi participanți virtuali se întreabă dacă nu cumva la festivitatea de premiere Vrăjitorul din Oz le agata de gat medaliile de campioni naționali ai unicului și singurului legal Campionat National de Spinning în România. Si multi chiar nu vor sa își păteze reputația cu astfel de fapte.
Știu! Zvonul este răutăcios pentru ca la o privire mai atenta se poate observa ca modul de organizare a bugetului nu are nimic a face cu filozofia autointitulatului lider maxim al pescarilor (pescarul vine cu talentul și experienta iar restul îl aducem noi: lansete, mulinete, fire, năluci, accesorii, barca, motor, benzina pentru motorul de barca, sonar, ancora, bani de benzina pentru drum, lichid de stropit parbrizul, cazare, masa, animatoare).
Dacă ma întrebați pe mine, fără a fi răutăcios decât un pic, eu cred ca aceasta competiție este un pic de rebeliune în sânul Federație cu nume prea lung pentru a fi menționat aici.
Va mulțumesc pentru timpul acordat acestui subiect și sper ca înțelegeți ca este în interesul dumneavoastră sa faceți aceste precizări.
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde vali » 25 Sep 2012, 09:19

Cupa Mânjești la Răpitori este un concurs organizat de Federație cu nume prea lung pentru a fi menționat aici, făcând deci parte din calendarul competițional oficial ?

NU,nu are nici o legatura nici cu federatia ,nici cu Poescu nici ci tine Dinule.
Acest concurs este o CUPA ca oricare alta , ca si cea de la Snagov organizata de corpul de arbitrii APC21 de exemplu sau Best 5 Pike. :wink:

Cod: Selectaţi tot

adica pentru buzunarul vostru... ca doar se stie...in rest i-s patit...am fost furat pe fata,asa ca la MINJESTI nu ma minjesc...eventual cu alti organizatori?? :oops:

Hotul stiga hotii.... :lol: :lol: :lol:
Nea Caisa cum ne-ai FURAT TU pe fata la Colibita nu ne-a furat nimeni niciodata :oops: :oops: :oops: :oops: ar trebui sa-ti fie rusine sa mai vorbesti.
Sa-ti reamintesc eu cum din banii concurentilor ai RAMBURSAT 2000 LEI in contul sponsorului??? :oops: :oops: :oops:
Ai mare tupeu sa stii, dar deja te cunoastem cu totii citi bani faci.... :arrow:
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde StefanDinu » 25 Sep 2012, 09:45

vali scrie:NU,nu are nici o legatura nici cu federatia ,nici cu Poescu nici ci tine Dinule.
Acest concurs este o CUPA ca oricare alta , ca si cea de la Snagov organizata de corpul de arbitrii APC21 de exemplu sau Best 5 Pike. :wink:

Mulțumim frumos pentru răspuns ... nu era nevoie de ciobanisme.
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

cezar
Mesaje: 56
Membru din: 01 Mai 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde cezar » 25 Sep 2012, 15:13

vali scrie:
Cupa Mânjești la Răpitori este un concurs organizat de Federație cu nume prea lung pentru a fi menționat aici, făcând deci parte din calendarul competițional oficial ?

NU,nu are nici o legatura nici cu federatia ,nici cu Poescu nici ci tine Dinule.
Acest concurs este o CUPA ca oricare alta , ca si cea de la Snagov organizata de corpul de arbitrii APC21 de exemplu sau Best 5 Pike. :wink:

Cod: Selectaţi tot

adica pentru buzunarul vostru... ca doar se stie...in rest i-s patit...am fost furat pe fata,asa ca la MINJESTI nu ma minjesc...eventual cu alti organizatori?? :oops:

Hotul stiga hotii.... :lol: :lol: :lol:
Nea Caisa cum ne-ai FURAT TU pe fata la Colibita nu ne-a furat nimeni niciodata :oops: :oops: :oops: :oops: ar trebui sa-ti fie rusine sa mai vorbesti.
Sa-ti reamintesc eu cum din banii concurentilor ai RAMBURSAT 2000 LEI in contul sponsorului??? :oops: :oops: :oops:
Ai mare tupeu sa stii, dar deja te cunoastem cu totii citi bani faci.... :arrow:


"Cupa Snagov" este de fapt [b Cupa APC 21 de spinning din barca TOTAL FISHING editia aII-a 2012-Snagov[/b] si este organizat de Asociatia Pescar Club 21, nu de corpul de arbitrii APC 21.
Sunt niste mici/mari diferente....
Nu va suparati ca fac aceasta necesara precizare, domnule vicepresedinte al FRPCRPMC.... sper ca n-am omis nicio initiala, ca face seful dvs. vreo cadere de calciu.
Cine are urechi de auzit, sa auda !

vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde vali » 25 Sep 2012, 15:58

cezar scrie:
vali scrie:
Cupa Mânjești la Răpitori este un concurs organizat de Federație cu nume prea lung pentru a fi menționat aici, făcând deci parte din calendarul competițional oficial ?

NU,nu are nici o legatura nici cu federatia ,nici cu Poescu nici ci tine Dinule.
Acest concurs este o CUPA ca oricare alta , ca si cea de la Snagov organizata de corpul de arbitrii APC21 de exemplu sau Best 5 Pike. :wink:

Cod: Selectaţi tot

adica pentru buzunarul vostru... ca doar se stie...in rest i-s patit...am fost furat pe fata,asa ca la MINJESTI nu ma minjesc...eventual cu alti organizatori?? :oops:

Hotul stiga hotii.... :lol: :lol: :lol:
Nea Caisa cum ne-ai FURAT TU pe fata la Colibita nu ne-a furat nimeni niciodata :oops: :oops: :oops: :oops: ar trebui sa-ti fie rusine sa mai vorbesti.
Sa-ti reamintesc eu cum din banii concurentilor ai RAMBURSAT 2000 LEI in contul sponsorului??? :oops: :oops: :oops:
Ai mare tupeu sa stii, dar deja te cunoastem cu totii citi bani faci.... :arrow:


"Cupa Snagov" este de fapt [b Cupa APC 21 de spinning din barca TOTAL FISHING editia aII-a 2012-Snagov[/b] si este organizat de Asociatia Pescar Club 21, nu de corpul de arbitrii APC 21.
Sunt niste mici/mari diferente....
Nu va suparati ca fac aceasta necesara precizare, domnule vicepresedinte al FRPCRPMC.... sper ca n-am omis nicio initiala, ca face seful dvs. vreo cadere de calciu.


Cezar mea culpa daca am scris corpul de arbitrii in loc de Apc 21 ....o fi mica sau mare diferenta nu stiu, dar e bine ca ai precizat sa nu se supere membrii asociatiei care nu fac parte din corpul de arbitraj. :wink:
Va urez organizare reusita si vreme buna precum si cit mai multe editii.
p.s.
Cit priveste caderea e calciu a nu stiu cui nu e problema mea , domnule presedinte APC 21. :wink: fiti linistit in sensul acesta.
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

cezar
Mesaje: 56
Membru din: 01 Mai 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde cezar » 25 Sep 2012, 16:17

OK, Vali, no problem.
Ma bucur ca legaturile cu acel personaj burlesc sunt, sa le zicem, sumare.
Altfel, iar face faţa aia de plătică violată de caşalot şi se răzbună prin vreo şedinţă de Birou Federal. :wink:
Cine are urechi de auzit, sa auda !

sorin
Mesaje: 1041
Membru din: 15 Ian 2008, 18:08
Localitate: bucuresti

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde sorin » 26 Sep 2012, 17:55

raduv scrie:am fost furat pe fata,asa ca la MINJESTI nu ma minjesc...eventual cu alti organizatori?? :oops:


vlasiu
tot e bine ca n-ai fost furat pe fata prin nepunctarea pestilor prinsi ....
sa fi dat de un presedinte CTDA care sa te fure asa era chiar naspa ....

Avatar utilizator
raduv
Mesaje: 413
Membru din: 17 Ian 2008, 15:44
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde raduv » 26 Sep 2012, 21:34

sorin scrie:tot e bine ca n-ai fost furat pe fata prin nepunctarea pestilor prinsi ....
sa fi dat de un presedinte CTDA care sa te fure asa era chiar naspa ....

ba chiar asa a fost doar ca eu am obsevat la intocmirea clasamentului,mi sa spus ca vor rectifica si nu au mai facut-o,deci nu a fost o delasare din partea mea,iar in ceea ce priveste povestea ceealalta,eu nu am furat pe nimeni,doar am aplicat un regulament votat si de voi si acceptat de mihai prin plata taxei,deci comparatia nu-si are locul.

sorin
Mesaje: 1041
Membru din: 15 Ian 2008, 18:08
Localitate: bucuresti

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde sorin » 27 Sep 2012, 09:05

n-ai aplicat nici un regulament ....
regulamentul fusese incalcat din primul moment de organizator , afisand rezultatele la 7 seara in loc de sf mansei
10 cluburi au votat in unanimitate pentru punctarea pestelui....
stiai ca daca se ajunge la vot in CDTA , era clar ca se puncta, cum era normal
asa ca ai intrat in CDTA , te-ai pus pe picioarele din spate si ai zis ca nu se voteaza , ca AI ACOPERIRE REGULAMENTARA
e ce mai rusinoasa si de rahat chestie pe care ai putut-o face ....tu personal , radu vlasiu
erai sef CDTA si ai rol de MEDIATOR nu de DECIZIE ....
tu trebuie sa convoci la vot nu sa iei decizii ....si sa nesocotesti vointa a 10 cluburi , inclusiv al tau!!
Cand 10 cluburi spun o treaba in unanimitate , daca vrei e ca o decizei AGA , da?....

ai reusit AVAND ACOPERIRE REGULAMENTARA DOAR IN CAPUL TAU .....sa faci o nedreptate si o furaciune , unui concurent membru de lot national ....ai reusit sa faci sa nu puncteze peste prins corect in concurs ....
pentru asta , radu vlasiu , esti mic ...foarte mic ....credeam ca esti altfel de om , sau asa era fatada ....

dar ,macar taci si nu mai vorbi de furaciuni atata vreme cat ai pe caciula un barzaune cat casa ....

vali
Mesaje: 1535
Membru din: 14 Ian 2008, 20:57
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde vali » 27 Sep 2012, 11:53

eu nu am furat pe nimeni


Nu, nu vlasiu :oops: :oops: nicidecum,i-ai furat DOAR pe cei 60 si ceva de concurenti de la etapa Colibita pe vremea cind erai presedintele Essox .
Noroc ca te-au schimbat colegii de club repede din functie ca cine stie ce potlogarii mai faceai. :oops:
Necazul cel mare e ca i-ai facut de cacao pe colegii tai de club pe care i-ai pus in fata unui fapt implinit de care ei nu aveau habar. :oops: :oops: :oops:
Esti de mare caracter , mea caisa ... :roll: :? :? :?

PS.
Rog site adminul sa incerce revenirea la subiectul initial , adica la concursul de la Minjesti...."furaciunile" unora nu ne intereseaza si ne delimitam de ele. :oops:
La Minjesti vremea e buna , pestii activi si asteapta sa fie prinsi. :D :D :D
Ultima oară modificat 27 Sep 2012, 12:00 de către vali, modificat de 2 ori în total.
pescuitul nu e tir cu arcul asa ca...insistati.
vali 136 stratonov

Sever
Mesaje: 329
Membru din: 13 Mai 2008, 09:38

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesajde Sever » 27 Sep 2012, 11:56

hotuleeee, cum injuri in stanga si in dreapta si acuzi de hotie ! :lol: :lol: :lol: :lol: INCREDIBIL
tu nu poti decide singur ca nu se ia nicio hotarare ! dupa orice adunare se ia o hotarare, indiferent care e ea : pozitiva sau negativa pt concurent ; daca nu ne-ar conveni decizia am putea face apel ! DAR TU NU VREI LUCRUL ASTA, ASA-I !? :)) ...... SI ATUNCI DE CE SA NE DAI SANSA DE A NE EXERCITA DREPTURILE !! ? PAI NU AI NICIUN INTERES , PENTRU CA IN FELUL ASTA RAMANE IN POM SI TE BAZEZI CA NU SE MAI FACE NIMIC ! esti un om mic.

ctda care conform spuselor lui Dinu era convocata pentru vineri, iar tu o prezidezi si votezi alaturi de ceilalti membri si publici hotararea! AI TUPEU SA PUBLICI HOTARAREA PE CARE AI LUAT-O ? VREM SI NOI O HATARARE om si hot mic.

te-am intrebat sambata de fata cu toti de ce nu ai dat o decizie si ai zis ca ai decis sa nu se dea nicio decizie :mrgreen: suntem cumva in regimul autoritar sau democratic !?

DACA TU ITI MENTII ACEST PUNCT DE VEDERE EU SOLICIT PUBLIC ADUNARII GENERALE DEMITEREA TA DIN FUNCTIE ; SOLICIT DE ASEMENEA SI DEMITEREA LUI DINU pentru neimplicare in aceasta problema ! si lui i-a fost adresata o cererere similara, inclusiv consiliului director ! Dinule, nu poti spune ca nu ai competente in acest sens ! ai un regulament intreg care-ti spune ca trebuie sa actionezi regulamentar in aceasta situatie !
Ultima oară modificat 27 Sep 2012, 12:54 de către Sever, modificat 1 dată în total.


Înapoi la “ALTE COMPETITII”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori