Etapa III Rogojesti - OPEN

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia OPEN
Avatar utilizator
Rares
Mesaje: 757
Membru din: 21 Sep 2009, 16:45
Localitate: brasov
Contact:

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde Rares » 01 Aug 2013, 09:43

taxele de etape open Vs master sunt in mare parte egale. E logic ca premile sa nu fie la fel.... una-i una, alta-i alta.
Plus ca la master vii, nu vii, banii tot ii dai.
Chestia interesanta e ca acum ceva vreme oamenii se saturasera de premi in produse, pe motiv ca toata lumea are ce ii trebe si nu are sens un premiu de care nu are nevoie. "Vrem premii in bani!" Asa avem acum... cat putem si cat avem.
E un mare pas inainte, ne mai trebuie totusi niste fonduri sa ajungem la niste premii mai mari in ambele divizii. Dar si atunci o sa fie destui care o sa zica ca e prea putin. Niciodata nu o sa fie toti multumiti, eu m-am obijnuit cu asta.
Rares Boeriu - Brasov Spinning Team
http://spinningteambv.wordpress.com

stefanescueduard
Mesaje: 87
Membru din: 12 Oct 2012, 18:14

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde stefanescueduard » 01 Aug 2013, 10:06

Rares scrie:taxele de etape open Vs master sunt in mare parte egale.


nu sunt nici pe departe egale . este o diferenta foarte mare intre taxe.
Rares scrie:

E logic ca premile sa nu fie la fel.... una-i una, alta-i alta.


te rog sa-mi explici si mie asta pentru ca eu inteleg asa UNII-S PROSTI SI ALTI DESTEPTI

Laurentiu Andronic
Mesaje: 690
Membru din: 13 Aug 2008, 11:02
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde Laurentiu Andronic » 01 Aug 2013, 10:38

Eu cred ca in cazul in care la o etapa de Open vin mai multi concurenti decat s-a previzionat , conform mediei de participare de anul trecut , si incasarile sunt mai mari decat acea previziune atunci premiile se pot suplimenta din diferenta de bani incasata in plus fata de asteptari si nu sa dai banii inapoi cum zicea cineva ...

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde sorin15 » 01 Aug 2013, 11:00

Corect Laurentiu
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

sorin
Mesaje: 1041
Membru din: 15 Ian 2008, 18:08
Localitate: bucuresti

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde sorin » 01 Aug 2013, 11:43

Stefanescu Eduard
Detectez o iritare evidenta in tonul tau desi nu inteleg de ce si teama mi-e ca nu doresti doar sa fii informat sau sa comentezi constructiv.

Iti explic eu niste ratiuni pe scurt , sper sa te edifici

Sunt 2 divizii Master si Open

Se doreste ca din toate punctele de vedere , de la nivel pescuit , mediatizare, la atitudine, la premii , la obligatii ....Masterul sa fie ceva superiior Openului .
Concurentii din master au obligatii suplpimentare legate de programul de concursuri din anul respectiv , de plata taxei de inscriere , de plata taxelor de concurs chiar daca nu participa ....etc
Masterul e si obiectivul sponsorilor din ratiuni evidente .
Se vrea ca Masterul sa fie nivelul la care toti pescarii de competitie sa aspire , sa doreasca sa ajunga acolo .
Drumul e Opneul.

Aste se doreste , in ce masura se sir euseste e discutabil si nu insiram aici factorii .

Prin prisma celor de mai sus e limpede de ce Openul nu poate fi pe picior de egalitate cu Masterul .
Adica un concurent de la Open nu poate pretinde sa nu aiba nici un fel de obligatii nici de participare nici de bani , sa plateasca taxe mai mici si sa aiba si premii egale sau mai mari ca la Master .

Viorel.
Mesaje: 43
Membru din: 27 Mar 2013, 16:31

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde Viorel. » 01 Aug 2013, 14:33

Pt ce se ofera, legat de pistele de concurs, taxa este exagerata!
Eu nu am ca scop sa castig bani din concursuri si nu vreau premii mai mari dar la un simplu calcul legat de arbitrii, logistica, plata baltii cred ca se poate si cu bani mai putini.
Cu taxele astea nu o sa atrageti niciodata concurenti noi !

sorin
Mesaje: 1041
Membru din: 15 Ian 2008, 18:08
Localitate: bucuresti

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde sorin » 01 Aug 2013, 15:05

Viorel
nu ma transpun in vocea nimanui aici dar iti pot spune ca :
da, pentru buzunar taxa poate parea mare si iti dau dreptate .
cat priveste calculul matematic si serviciile oferite , acum nu , nu se putea mai jos
taxa de balta plus arbitrii plus.....impartit la o estimare de 30 de insi , acolo da ....e simpla aritmetica

Avatar utilizator
DanV
Mesaje: 1292
Membru din: 21 Mai 2008, 10:23
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde DanV » 02 Aug 2013, 08:23

Sorine, nu impartitul la 30 e problema....aia ai dreptate, e doar aritmetica. Dar pana acolo mai sunt multe....
N-am inteles cine a hotarat ca premiile mari sa mearga la Master....ca AG hotarase odata altceva pt sustinerea Openului. Oricum azi-maine se implinesc primele 6 luni de activitate a "boardului" si multi asteptam cu interes raportul ce trebuie prezentat conform deciziei AG a LRS.

sorin
Mesaje: 1041
Membru din: 15 Ian 2008, 18:08
Localitate: bucuresti

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde sorin » 02 Aug 2013, 10:12

Dane asta e un subiect discutat si rasdiscutat si cred ca sigur stii si raspunsul .

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde TEO » 03 Aug 2013, 11:15

8) imi pare rau ca trebuie sa spun dar noul bord nu are viziune tinand cont ca are sprijinul unui sponsor serios ca Neumarkt ......formula de organizare cu rezultate nsetisfacatoare ...taxe mari in comparatie cu premiile , concurenti multi mai putini , promovare aproape inexistenta la divizia Open .... :idea: :idea: :idea: ....o parere personala :arrow: cei care au avut cele mai bune organizari de etape trebuie sa conduca liga :arrow:parere personala :arrow: cei de la cluburile DRILL SI WSB sa faca o fuziune :idea:pentru organizarea etapelor din 2014......

Avatar utilizator
MatrixVR5
Mesaje: 219
Membru din: 30 Ian 2008, 22:11
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde MatrixVR5 » 03 Aug 2013, 15:20

II. PREMII - acordate cu sprijinul Neumarkt
Locul I: 920 lei
Locul II: 500 lei
Locul III: 300 lei
:cry:
V. TAXA DE PARTICIPARE SI PLATA EI:
Data limita pentru înscrieri: 17 august 2013
Valoarea taxei de participare: 300 lei
:shock:
Taxa=Locul III :shock:
Eu cred ca e o greseala , la premii sa omis un ( 0 ) in coada :roll: . " Incredibil , dar adevarat " !
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

CLUBUL DE PESCUIT SPORTIV ABREVIS

fishi
Mesaje: 277
Membru din: 12 Oct 2009, 20:01

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde fishi » 05 Aug 2013, 12:38

TEO scrie:8) imi pare rau ca trebuie sa spun dar noul bord nu are viziune tinand cont ca are sprijinul unui sponsor serios ca Neumarkt ......formula de organizare cu rezultate nsetisfacatoare ...taxe mari in comparatie cu premiile , concurenti multi mai putini , promovare aproape inexistenta la divizia Open .... :idea: :idea: :idea: ....o parere personala :arrow: cei care au avut cele mai bune organizari de etape trebuie sa conduca liga :arrow:parere personala :arrow: cei de la cluburile DRILL SI WSB sa faca o fuziune :idea:pentru organizarea etapelor din 2014......




Ce simplu se fac fuziunile astea!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Dupa care la anul ,,fuzionatzii'' o sa fie interpelatzi cu;
-dar voi va imbogatiti cu banii concurentilor.........de altfel ca in fiecare an :cry: :cry:
Adrian Cenusa

stefanescueduard
Mesaje: 87
Membru din: 12 Oct 2012, 18:14

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde stefanescueduard » 05 Aug 2013, 21:55

se poate o lista cu inscrisi pentru rogojesti ?

Avatar utilizator
sorin15
Mesaje: 470
Membru din: 16 Ian 2008, 19:24
Localitate: Brasov

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde sorin15 » 05 Aug 2013, 22:17

Eduard, azi lumea se intoarce de la Belis.
Marti vom avea o lista.
Sorin Buculei
Bucovina Spinning Club

stefanescueduard
Mesaje: 87
Membru din: 12 Oct 2012, 18:14

Re: Etapa III Rogojesti - OPEN

Mesajde stefanescueduard » 06 Aug 2013, 08:21

motor termic sau electric ?


Înapoi la “CNS - PESCUIT DIN BARCA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori