proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Calendar competitional, clasamente, desfasurare concursuri - divizia MAL
Paul Munteanu
Mesaje: 14
Membru din: 01 Sep 2013, 15:32

Re: proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Mesajde Paul Munteanu » 16 Ian 2014, 21:15

Celor care vom participa in acest an la Mal am dori ca fiecare etapa de concurs sa garanteze participarea a 60 de concurenti/ etapa - standuri, cazare si acomodare.
Nu as vrea sa fie ca in primul an la Valea Frunoasei.
Etapa care se tine la Carlibaba este o certitudine cam ce ar trebui sa fie o pista de concurs in Romania. Acolo se pot organiza campionate europene chiar mondiale.
Speram ca de la Prima etapa sa putem participa atat cei care au fost anul trecut in competitie cat si noi concurenti de exemplu ca mine sau ca si colegii mei de club care nu au fost anul trecut in campionat.
S-a vorbit la sedinta de la Valcea sa participe la Cluj doar cei care au fost anul trecut in campionatul de Mal 2013
De Ce?
Cum dezvoltam fenomenul? Restrictionand numarul de concurenti inca de la prima etapa? Nu este bine.
Puteti dezvolta si organiza locatia in asa fel sa permite ca 60 de concurenti sa aiba stand, arbitri, cazare si acomodare.
Este bine ca promovam centre urbane ca si piste de concurs pentru pescuit la pastrav? Eu nu cred ca este bine.
De ce nu ne gandim sa cream o pista de concurs cu bataie lunga in muntii Romaniei?

Spor la organizare si nu va mai contrati. Incercati ceva mai constructiv pentru 2014. Incercatio sa cooperati mai bine si mai transparent.

Paul Munteanu - Paco Spinning Club

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Mesajde StefanDinu » 16 Ian 2014, 21:32

Paul Munteanu scrie:S-a vorbit la sedinta de la Valcea sa participe la Cluj doar cei care au fost anul trecut in campionatul de Mal 2013

Paul nu s-a discutat asa ceva la Vâlcea.
S-a discutat ce se va întâmpla în momentul în care actualele piste nu vor putea suporta numărul de potențiali înscriși.
La Cluj și dacă facem standuri pentru 70 de inși e posibil sa nu fie suficient. Si Zetea poate suporta un număr relativ restrâns de sportivi.
Astfel am pus la punct niște criterii:
- cine a punctat/ participat anul acesta (de la a doua etapa)
- cine a puncta anul trecut
- sportivii cluburilor afiliate LRS
- restul

Dar cred ca ne facem și îți faci griji degeaba. Sa avem noi zeci și zeci de înscriși ca ne vom descurca cumva.
Numai bine.
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

Paul Munteanu
Mesaje: 14
Membru din: 01 Sep 2013, 15:32

Re: proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Mesajde Paul Munteanu » 16 Ian 2014, 21:42

In mesajul tau de anunt cine a fost prezent la sedinta de la Valcea lipseste faptul ca Paco Spinning Club a participat.

Ai uitat ca am fost acolo?

Mai trebuie sa stie lumea ca s-au propus 3 piste pt cupa LigiiȘ

Comandau - cu prezentare foto si video - propunere Paco Spinning Club
Sibiu - 3 piste - prezentare verbala
Topolog - 1 pista - prezentare verbala

Vizionare a celor 3 piste intre 1-4mai cu delegatie din partea LRS si organizatori

Paul Munteanu - Paco Spinning Club

Avatar utilizator
StefanDinu
Mesaje: 2559
Membru din: 14 Ian 2008, 16:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Mesajde StefanDinu » 16 Ian 2014, 21:48

Paul Munteanu scrie:In mesajul tau de anunt cine a fost prezent la sedinta de la Valcea lipseste faptul ca Paco Spinning Club a participat.

Ai uitat ca am fost acolo?

Mai trebuie sa stie lumea ca s-au propus 3 piste pt cupa LigiiȘ

Comandau - cu prezentare foto si video - propunere Paco Spinning Club
Sibiu - 3 piste - prezentare verbala
Topolog - 1 pista - prezentare verbala

Vizionare a celor 3 piste intre 1-4mai cu delegatie din partea LRS si organizatori

Paul Munteanu - Paco Spinning Club

Parca spuneai sa nu ne mai contram.
Acela este anuntul de cine va participa ... restul cred ca mai bine citesti cateva posturi mai sus.
Ștefan DINU
Clubul Pescarilor de Răpitori
0722.413.651
stefan.dinu@lrs.ro

TEO
Mesaje: 496
Membru din: 16 Mai 2010, 21:47

Re: proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Mesajde TEO » 17 Ian 2014, 18:17

8)in momentul de fata cine se gandeste sa concureze in 2014 in LRS se orienteaza catre concursurile de la mal ,cred ca este mai indicat la etapele de mal sa se faca Open si Master... :idea:

pilly
Mesaje: 13
Membru din: 30 Iun 2010, 22:52

Re: proiect CALENDAR COMPETITIONAL 2014

Mesajde pilly » 21 Ian 2014, 15:00

O idee buna.asa se evita si discutiile si problemele legate de restrictia numarului de participanti. Cred....


Înapoi la “CNS - PESCUIT DE PE MAL”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori